Yapay Zeka ile Şirketinizin Gelişimine Katkı Sağlayacak 10 Strateji

Şirketinin daha iyi bir noktaya gelmesini kim istemez ki? İşte size şirketiniz için 10 strateji. Haydi bir bakalım.

1- İş hayatınız için alanında uzman isimleri seçin

İş hakkında doğru bilgilere sahip kişiler edinin. Yapay zekayı ve makinelerin nasıl kullanılacağını bilmek en az uygulama yapmak kadar önemlidir.

2- Güvenliğinizi arttırmak için Al’a başvurun

Şirketlerin hayatta kalabilmeleri için yenilik şart. Bunun yolu da Al teknolojisinden geçiyor. Al teknolojisini kullanabilmenin en bilinen yolu dolandırıcılık ve maddi suçlarla mücadele etmektir. Çünkü suçlular bugün dijital dünyada kendilerini geliştirebildi. Ancak İşletmeler Al destekli çözümleri kendilerini siber suçlardan koruyabilir.

3- Müşteri hizmetleri için Chatbot’ları kullanın

AI destekli Chatbot’lar, müşteri isteklerini makul, tutarlı ve çok hızlı bir şekilde çözmek için 7 gün 24 saat erişilebilen akıllı dijital asistanları bizlere sunuyor. Şirketler, müşterilerin sorularını anlamak ve çözebilmek için karar bölümünde önceden tanımlanmış kuralları kullanabiliyorlar. Sonuç olarak bu makineleri kullanmak bizler için kaçınılmaz bir hale geliyor.

4- Araştırın ve öğrenin

AI endüstri araştırma, analiz ve güncelleme sağlayan sitelere abone olarak neler olduğuna dikkat edin diyor. Abone olduğunuzda edindiğiniz bilgilerle ne zaman neler olduğunu bilmek sizler için iyi olacaktır.

5- Girişimciliği ve yaratıcılığı ön plana koyun

AI ve otomasyonun değiştiremeyeceği en önemli bir şeyde güçlü bir iş ilişkisinin olmasıdır. Özellikle iş dünyasının ilk zamanlarında, pek çok işletme yol boyunca ortaklarıyla devam edebilir veya ilişkisini kesebilir. Eğer ki iş ortamında kişiler birbirlerini teşvik eder ve bir çok girişimde bulunurlarsa Al’dan bile bir adım önde devam ederler.

6- Sorunları daha iyi nasıl çözebilirsiniz?

Öncelikle sorununuzun kaynağını bulun ve çözüme odaklanın. AI, sorununuzu çözmek için sadece bir araçtır. Bu sorunu AI ile daha etkili bir şekilde çözebilecek şirketlerle veya bir ortak edinerek işbirliği içerisinde çözebilirsiniz. Eğer doğru iş ortağınız yoksa, kendiniz bir AI çözümü tasarlayabilir ve oluşturabilirsiniz.

7- Küçük adımlar atın

Otomasyonun işletmeniz için küçük ölçekte çalışabileceği yolları bulun. Otomatikleştirilmiş web sitesi sohbetleriyle başlayabilir veya iş akışınızın bölümlerini otomatikleştirerek zamandan tasarruf edebilirsiniz. Görevlerin ne zaman takip edileceğini otomatik olarak hatırlatan bir uygulama kullanabilir, böylece yapılacaklar  listesini sürekli  gözden geçirmeniz gerekmez. Daha sonra kazandığınız zamanı yeni ürünler keşfetmek ve yenilikçi pazarlama stratejileri üzerinde çalışmak için kullanabilirsiniz.

8- Başkalarının hatalarından ders alın

Yalnızca kendinizin değil başkalarının hatalarına da dikkat edin. Kendinizi uyarın ve daha iyi olabilmek için daima çalışın.

9- İşletmenizi büyütün!

Tamamen otomatikleştirmek yerine şirketinizi büyütün. AI destekli teknolojinin mevcut iş akışını arttırabileceği ve geliştirebileceği, pazarlama departmanından finanslara kadar kuruluşunuzdaki zayıf noktaları belirleyin.

10- Hayal gücünüzü kullanın

Geride kalmayın. AI / ML‘nin iş yapma şeklinizi nasıl değiştirebileceğini düşünün, orada işinize bağlı olarak işlemleri otomatikleştirip operasyonel maliyetleri düşürecek en iyi araçları araştırın.

Kaynak: thenextweb

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

98 Yıllık Resmi Gazete Kapandı

  • Resmî Gazete, artık kâğıda basılmayacak. Sözcü Gazetesi’nin haberine göre, 98 yıldır basılan Resmi Gazete, ‘kağıda’ veda etti.
  • Kağıt fiyatlarının el yaktığı bu dönemde devlet 1920 yılından bu yana çıkan Resmi Gazete’yi kapatma kararı aldı. Resmi gazete bundan böyle sadece dijital ortamda çıkacak.

  • İlgili yazı: Yazılı Basın Dijitale Yenildi, Habertürk Gazetesi Kapanıyor

7 Ekim 1920’de kurulan ve ilk sayısını da 7 Şubat 1921 yılında çıkaran Resmi Gazete, yüzyıllık serüvenin ardından kağıt bölümünü kapattı. 14 Eylül 2018 Cuma günü 130 personele ‘son iş günü’ tebliği yapıldı. Bazıları işçi statüsünde olan personel, bu hafta yeni kurumlarına dağıtıldı.

Hurdaya Gitmesin

Resmi Gazete’nin basıldığı Başbakanlık Basımevi’nde çok önemli matbaa üniteleri yer alıyor. Bir çalışan, SÖZCÜ’ye “Dünyada sadece üç ülkede (Türkiye-Fransa ve Suudi Arabistan) bulunan tek renk baskı yapan web ofset makinemiz var. Saatte 60 bin baskı kapasitesi olan. Bir üniversiteye alması için teklif iletildi, ilgilenmediler. Hurdaya gitmesine üzülüyorum…” dedi.

Son Dönemlerde Azaldı

Son dönemde kağıt baskısı düşen Resmi Gazete’de Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından çıkartılan kararname, yönetmelik, yasa ve genelge gibi kararlar yayınlanıyordu. Gazete, 8 bin civarında basılıyordu. Bu sayı son aylarda 2 binlere kadar düştü.

Sanal Ulaşım Zorluğu

Resmi Gazete artık sadece dijital olarak hazırlanacak. Bu durum bazı sorunların yaşanabileceği endişesine neden oldu. Siber saldırı veya arşive ulaşmada sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağı merak ediliyor.

Kaynak: sözcü.com

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Time Dergisi 190 Milyon Dolar’a Satıldı

  • Yaklaşık 8 ay önce Meredith Corporation’a satılan dergi, bir kez daha el değiştiriyor. TIME’ın yeni sahibi bulut bilişim teknolojisinin önemli temsilcilerinden biri olan Salesforce.com’un CEO’su milyarder iş insanı Marc Benioff ve eşi olacak. 
  • Forbes’a göre 6.9 milyar dolar kişisel servetleri bulunan çiftin, dergiyi 190 milyon dolar karşılığında satın alacağı açıklandı.
  • İlgili yazı: Denizbank, Emirates NBD’ye Satıldı

Yapılan açıklamaya göre, çift derginin gazetecilik kararlarına ve karar alma süreçlerine herhangi bir müdahalede bulunmayacak ve mevcut TIME yönetim kadrosu tarafından bu süreçlerin işleyeceği duyuruldu.

“Kültürel Tarihimizin Önemli Bir Hazinesi”

Milyarder iş insanı sosyal medya hesabı Twitter‘dan dergiyi satın almasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada TIME’ın tartışmasız her zaman hepimizi etkileyen gücü, bizi birbirimize bağlayan konuları ele alması ve insanların hikayelerini özgün bir şekilde anlatmasındaydı. Kültür ve tarihimizin bir hazinesi. Bu kuruma derin bir saygımız var ve bu ikonik markanın yöneticileri olmaktan onur duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Meredith Corp. mart ayında TIME, Fortune ve Sports Illustrated dahil sahibi olduğu 4 dergi için alıcı aradığını duyurmuştu.

Forbes’a göre 6.7 milyar dolarlık bir serveti olan Marc Benioff, TIME’ı alarak basılı medya kuruluşlarını satın alan diğer ABD’li milyarderler arasına katıldı.

Dünyanın en zengin insanı olan Amazon şirketinin sahibi Jeff Bezos2013 yılında ülkenin önde gelen gazetelerinden Wahington Post’u satın almıştı. Aynı yıl Boston Red Sox adlı beyzbol takımının milyarder sahibi John Henry, The Boston Globe gazetesini, biyoteknoloji alanında servet yapan milyarder Patrick Soon-Shiong da The Los Angeles Times gazetesini satın almıştı.

Son olarak Apple’ın kurucu ortaklarından Steve Jobs’un eşi Laurene Powell geçen yıl The Atlantic dergisinin çoğunluk hissesini satın almıştı.

Kaynak: ntv.com


 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?