Yapay Zeka ile Şirketinizin Gelişimine Katkı Sağlayacak 10 Strateji

Şirketinin daha iyi bir noktaya gelmesini kim istemez ki? İşte size şirketiniz için 10 strateji. Haydi bir bakalım.

1- İş hayatınız için alanında uzman isimleri seçin

İş hakkında doğru bilgilere sahip kişiler edinin. Yapay zekayı ve makinelerin nasıl kullanılacağını bilmek en az uygulama yapmak kadar önemlidir.

2- Güvenliğinizi arttırmak için Al’a başvurun

Şirketlerin hayatta kalabilmeleri için yenilik şart. Bunun yolu da Al teknolojisinden geçiyor. Al teknolojisini kullanabilmenin en bilinen yolu dolandırıcılık ve maddi suçlarla mücadele etmektir. Çünkü suçlular bugün dijital dünyada kendilerini geliştirebildi. Ancak İşletmeler Al destekli çözümleri kendilerini siber suçlardan koruyabilir.

3- Müşteri hizmetleri için Chatbot’ları kullanın

AI destekli Chatbot’lar, müşteri isteklerini makul, tutarlı ve çok hızlı bir şekilde çözmek için 7 gün 24 saat erişilebilen akıllı dijital asistanları bizlere sunuyor. Şirketler, müşterilerin sorularını anlamak ve çözebilmek için karar bölümünde önceden tanımlanmış kuralları kullanabiliyorlar. Sonuç olarak bu makineleri kullanmak bizler için kaçınılmaz bir hale geliyor.

4- Araştırın ve öğrenin

AI endüstri araştırma, analiz ve güncelleme sağlayan sitelere abone olarak neler olduğuna dikkat edin diyor. Abone olduğunuzda edindiğiniz bilgilerle ne zaman neler olduğunu bilmek sizler için iyi olacaktır.

5- Girişimciliği ve yaratıcılığı ön plana koyun

AI ve otomasyonun değiştiremeyeceği en önemli bir şeyde güçlü bir iş ilişkisinin olmasıdır. Özellikle iş dünyasının ilk zamanlarında, pek çok işletme yol boyunca ortaklarıyla devam edebilir veya ilişkisini kesebilir. Eğer ki iş ortamında kişiler birbirlerini teşvik eder ve bir çok girişimde bulunurlarsa Al’dan bile bir adım önde devam ederler.

6- Sorunları daha iyi nasıl çözebilirsiniz?

Öncelikle sorununuzun kaynağını bulun ve çözüme odaklanın. AI, sorununuzu çözmek için sadece bir araçtır. Bu sorunu AI ile daha etkili bir şekilde çözebilecek şirketlerle veya bir ortak edinerek işbirliği içerisinde çözebilirsiniz. Eğer doğru iş ortağınız yoksa, kendiniz bir AI çözümü tasarlayabilir ve oluşturabilirsiniz.

7- Küçük adımlar atın

Otomasyonun işletmeniz için küçük ölçekte çalışabileceği yolları bulun. Otomatikleştirilmiş web sitesi sohbetleriyle başlayabilir veya iş akışınızın bölümlerini otomatikleştirerek zamandan tasarruf edebilirsiniz. Görevlerin ne zaman takip edileceğini otomatik olarak hatırlatan bir uygulama kullanabilir, böylece yapılacaklar  listesini sürekli  gözden geçirmeniz gerekmez. Daha sonra kazandığınız zamanı yeni ürünler keşfetmek ve yenilikçi pazarlama stratejileri üzerinde çalışmak için kullanabilirsiniz.

8- Başkalarının hatalarından ders alın

Yalnızca kendinizin değil başkalarının hatalarına da dikkat edin. Kendinizi uyarın ve daha iyi olabilmek için daima çalışın.

9- İşletmenizi büyütün!

Tamamen otomatikleştirmek yerine şirketinizi büyütün. AI destekli teknolojinin mevcut iş akışını arttırabileceği ve geliştirebileceği, pazarlama departmanından finanslara kadar kuruluşunuzdaki zayıf noktaları belirleyin.

10- Hayal gücünüzü kullanın

Geride kalmayın. AI / ML‘nin iş yapma şeklinizi nasıl değiştirebileceğini düşünün, orada işinize bağlı olarak işlemleri otomatikleştirip operasyonel maliyetleri düşürecek en iyi araçları araştırın.

Kaynak: thenextweb

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Hangi Yabancı Dili Öğrenmek, Maaşınızda Daha Fazla Artış Sağlar?

Artık günümüzde, iş dünyasında yabancı dil bilmek bir avantaj olarak görülmüyor olabilir. Ancak herhangi bir yabancı dile hakim olmak, size hala maddi açıdan bir avantaj sağlayabilir. Zira bildiğiniz yabancı dilin, maaşınıza artı olarak yansıma ihtimali çok yüksek. Tabii bildiğiniz yabancı dile göre bu durum değişiklik göstebilir.

The Next Web’in yaptığı habere göre; Euro London isimli işe alım şirketi, bir dil öğrenmenin, gelirinize %10 ila %15 arasında bir katkı sağlayacağını ifade ediyor. Yani bu durum, dil eğitiminin, kurumsal şirketlerde çalışan profesyoneller için iyi bir yatırım olduğunu gözler önüne seriyor.

Bu noktada ise hangi yabancı dile yatırım yapmak gerektiği önem kazanıyor. Zira The Economist isimli haftalık derginin paylaştığı bir habere göre, her yabancı dil maddi olarak aynı geri dönüşü sağlamıyor. MIT’de (Massachusetts Institute of Technology) görev yapan ekonomist Albert Saiz, bu konuyla ilgili olarak yaptığı araştırma sonucunda şu bulgulara erişti:

  • Almanca – %3,8 Zam
  • Fransızca – %2,3 Zam
  • İspanyolca – %1,5 Zam

Gördüğünüz maaştaki en büyük artışı sağlayan dil Almanca. Peki neden bu diller arasında böyle bir fark var? Bu, tamamen tedarik ve talep ile alakalı bir durum. Örneğin; İspanyolca konuşan ülkeler, Almanca konuşan ülkelere göre daha yüksek bir GSYH’ya (Gayrisafi Yurt İçi Hasıla) sahiptir. Ama yine de İspanyolca ve İngilizce olarak birbirleriyle iletişim kurabilen bireylerin miktarı ayrı ayrı göz önüne alındığında, finansal olarak en iyi geri dönüşü bu dillerin sağlamama ihtimali bir hayli yüksek.

Sonuç olarak bu diller dışında herhangi bir yabancı dili biliyorsanız bile, ikinci bir yabancı dil olarak bu dillerden birini öğrenmek, maddi açıdan size ciddi bir kazanç sağlayabilir. Yani en azından araştırmalar buna işaret ediyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

TÜAD’ın Düzenlediği 21. Araştırma Zirvesi’nin Teması: “Derin Etki”

 İstanbul, 13 Mart 2018 – Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin (TÜAD) düzenlediği 21. Araştırma Zirvesi, 27-28 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. “Derin Etki” ana temasıyla düzenlenecek zirvede seçkin konuşmacılar, pazarlama araştırmalarının derinlerdeki bilgiye ulaşabilme açısından önemi ve etkileriyle ilgili son bulguları ve deneyimlerini paylaşacak.

21. Araştırma Zirvesi’nin ilk gününde, TÜAD Başkanı Handan Esmer’in açılış konuşmasının ardından “Derin Etki” teması çerçevesindeki ilk konuşmayı İngiltere’nin sektör kuruluşu Market Research Society’nin CEO’su Jane Frost gerçekleştirecek. Günün devamında ise aralarında Çaytaş Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Yavuz Sütlüoğlu, Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, Gemius Türkiye Ülke Müdürü İdil Kesten, Nielsen Medya Genel Müdürü Erdem Tolon ve ThinkNeuro CEO’su Yener Girişken’in de yer aldığı uzman ve yöneticiler konuşma yapacak.

Zirvenin ikinci gününün ilk konuşmacısı ise Avrupa Düşünce ve Pazarlama Araştırmaları Birliği ESOMAR’ın Genel Direktörü Finn Raben olacak. Raben’in ardından CarrefourSa Genel Müdürü Hakan Ergin, Mindshare Türkiye CEO’su Bülent Yar ve Sia Insight Kurucu Ortağı Didem Okumuşoğlu’nun aralarında bulunduğu konuşmacılar sahnede yer alacak. İkinci günün konuşmacıları arasında ünlü oyuncu, yapımcı ve sunucu Kadir Çöpdemir, “Rotasız Seyyah” Mehmet Genç ve “Yemeklere Fısıldayan Kadın” Sedef İybar da bulunacak.

Araştırma sektörünün yanı sıra pazarlama, iletişim ve reklam dünyasından profesyonelleri bir araya getiren zirvenin moderatörlüğünü bu yıl da gazeteci, yazar Fatoş Karahasan yapacak. Çaykur ana sponsorluğunda hayata geçirilen 21. Araştırma Zirvesi’nde konuşmaların yanı sıra çeşitli performanslar ve ödül takdimleri de gerçekleştirilecek.

Conrad Otel’de düzenlenecek zirveyle ilgili ayrıntılı bilgi www.arastirmazirvesi.com adresindeki web sitesinden alınabiliyor.

İletişim için: Şahika Algan / 0212 347 03 30 / sahika@artipr.com.tr

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018


Marketing Meetup'ta erken kayıt dönemi devam ediyor.
30 Mart'a kadar devam eden 'Last Call' kampanyasında yararlanmak için hemen kaydol.
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Marketing Meetup'ta erken kayıt dönemi devam ediyor. 30 Mart'a kadar devam eden 'Last Call' kampanyasında yararlanmak için hemen kaydol.
KAYDOL
19 Nisan, Uniq Istanbul
close-link


Teknolojiyi pazarlamaya en yaratıcı ve
verimli şekilde uygulayan markalar 
MarTech Awards ile ödüllendiriliyor.
ÖDÜLLERİ İNCELE
19 Nisan, Uniq Istanbul
close-link
Bu Etkinlikte Olmalıyım
close-link