Western Digital SanDisk’i Bünyesine Kattı! 0

Farklı tarzlarda bellek depolama ürünleri üretseler de birbirlerine rakip olduğu bilinen SanDisk ve Western Digital arasında geçtiğimiz sene başlayan satın alma süreci sonuçlandı ve Western Digital rakibi SanDisk’i satın aldığını duyurdu.

Özellikle dahili ve harici bellek üretiminde uzmanlaşan Western Digital, flash bellek gibi depolama çözümleri sunan SanDisk’i bünyesine katarak oluşturdukları yeni platformda inovatif ürün ve teknoloji portfolyolarını daha da fazla geliştirme olanağı bulacaklarını açıkladı.

Daha önce kendisine Fortune 500 listesinde yer olan SanDisk her ne kadar usb flash bellekleri ile tanınsa da, Apple ve Nvidia için OEM bellek bileşenleri de üretiyor.

Hukuki sürecin tamamlanması sonucu 12 Mayıs itibari ile yürürlüğe giren anlaşmada Western Digital’in SanDisk’i bünyesine katmak için 19 milyar doları gözden çıkardığı da verilen bilgiler arasında.

Western Digital, SanDisk’i bünyesine katarak uzun vadeli hedefleri olan depolama endüstrisinde inovatif lider olma amaçlarını gerçekleştirme ve teknoloji lideri olma amaçlarına bir adım daha yaklaştıklarını belirtirken SanDisk ise “Lider depolama çözümleri şirketine dönüşmekte olan Western Digital’in başarısına katkıda bulunmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

SanDisk’in CEO’su Sanjay Mehrotra  “ Western Digital küresel olaran tanınan, depolama çözümlerinde 45 yıllık mirası ile lider hizmet sağlayıcısı. Bu durum SanDisk içinde Western Digital’i ideal bir stratejik ortak yapıyor. “ dedi ve bu birleşmenin özeliikle kendi müşterileri için daha güçlü bir hizmet yaratacağını , böylelikle ürün ve hizmet portfolyolarını geliştirerek müşterilerine daha iyi hizmet sunabileceklerini belirtti.

Western Digital bu birleşmede genel olarak, geleneksel depolama endüstrisinin en büyük oyuncularından olsa da SanDisk’in kullandığı  NAND teknolojisi ile pazardaki rakiplerine ile özellikle bulut bilişim, veri merkezleri, akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılan depolama alanlarında üstünlük sağlamayı hedefliyor.

İsterse birleşimi engelleyebilecek olan SanDisk’in ortağı Toshiba ise birleşim sürecine herhangi bir müdahalede bulunmadı.

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Atina.io: Girişimlere Özel Kişiselleştirebilir Proje ve Ekip Yönetimi Aracı 0

Türkiye’den çıkan ve global alanda büyümeyi hedefleyen girişimler arasına hızlı bir giriş yapan Atina.io birkaç aydır içinde olduğu Alpha sürecinden bu hafta itibariyle çıktı.

Girişimler ve ekipler için proje yönetimini kolaylaştırmayı ve verimli bir hale getirmeyi hedefleyen Atina.io, Alptekin Can ve Enez Uz‘un kurucu ortaklığıyla yola başlamış, şu anda ise beş kişilik bir ekiple hayatına devam ediyor. Ayrıca projenin geçtiğimiz bir ay içerisinde hem Türkiye hem de ABD‘den 250‘yi aşkın kullanıcıya ulaştığını da belirtmek gerekiyor.

Atina.io, Alpha sürecinde oldukça yoğun bir şekilde hizmet sunarak 100’den fazla projenin tamamlanmasına yardımcı olurken 2.000’den fazla görev de sistem üzerinden başarıyla gerçekleştirilmiş.

Özelleştirebilir projelere ek olarak birçok farklı görev şablonuna da sistem üzerinden ulaşabilmeniz mümkün. Örnek vermek gerekirse; satış süreçlerini izleme, takım görevleri oluşturma, durum güncellemeleri, proje planlama, işe alım süreçlerinin takibi ve içerik takvimi gibi birçok görev Atina.io üzerinde kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Birçok güçlü rakibin olduğu bir alanda kendini göstermeye çalışan ve bu konuda önemli adımlar atan Türk girişimi Atina, kullanıcı dostu arayüzü ve özelleştirilebilir süreç odaklı kullanımı ile rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor.

Ayrıca bir yıl içerisinde 10.000 aktif kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen projenin İTÜ Çekirdek sahnesinde de yoluna başarıyla devam ettiğini de belirtelim.

Simit Sarayı Dünyada Yılın Markası Seçildi 0

Simit Sarayı, World Branding Forum, 2017-2018 yılı Dünya Markalama Ödülleri töreninde, “Bakery” kategorisinde “Yılın Markası” ödülüne layık görüldü.

Törende, 32 ülkenin dünyaca ünlü markaları; marka değerleme, tüketici pazar araştırması ve online halk oylaması alanlarında değerlendirildi ve farklı kategorilerde ödül aldı. Puanlama sürecinin önemli bir kısmını oluşturan %70’lik pay doğrudan tüketici oylarından geldi. Dünyada 135 bin tüketicinin görüşlerinin alındığı oylamada aday 3000 marka arasından seçilen Simit Sarayı’nın, 22 ülkede 426 mağazası bulunuyor.

World Branding Forum Başkanı Richard Rowles, ödüllerin, dünyanın en büyük markalarının başarılarını gösterdiğini belirtti. Rowles, yoğun rekabet ortamında ödüle layık görülen dünya markalarının, kendi kategorilerinin zirvesinde olduğunu belirtti.

Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, “Bakery” kategorisinde yılın markası seçilmenin, uluslararası başarılarını taçlandırdığını belirtti. Kavukcu, “Bizi bu ödüle layık gören dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link