Walmart’tan Uber ve Lyft Araçlarıyla EveTeslimat Dönemi Başlıyor! 0

Walmart market alışverişi hizmetinde yeni bir seviye sunmaya hazırlanıyor. Araç servisleri Uber ve Lyft ile anlaşarak market alışverişi teslimatı servisini deneyecek olan Walmart, başarılı bulunursa Uber ve Lyft araçlarıyla market alışverişi teslimatı tüm Amerika’ya yayılacak.

Geçtiğimiz günlerde Amazon’un duyurduğu yeni servisi AmazonFresh’in de ABD çapındaki bir çok eyalette market alışverişi teslimatı yaptığını düşünürsek, Walmart oluşturmayı planladığı bu yeni hizmetle web sitesinin online sipariş bölümünü güçlendirerek Amerika’da sahip olduğu güçlü perakende ağından yararlanarak e-ticaret sistemini de güçlendirmeyi planlıyor.

Walmart’ın yaygınlaştırmayı düşündüğü bu programın benzeri Amazon Prime Now hizmeti ile oldukça benzerlik gösteriyor. Müşterilere online sipariş imkanı sunarak istedikleri takdirde 2 saat içinde teslimat hizmeti sağlamayı garanti veriyor.

walmart

Pilot program kapsamında Walmart üzerinden online sipariş veren müşterilerin hazırlanan paketleri Uber ve Lyft sürücülerine verilerek teslimat sağlanacak. Pilot programa dahil ürün sayısı gıda için yaklaşık 30.000 çeşitken gıda dışı ürünlerde 10.000 ürüne kadar geniş bir yelpazede ürün seçeneği sunuyor. Satın alınması gereken minimum tutar 30 dolar olması gerekirken eve teslimat hizmeti için öngörülen ücretse 7 ile 10 dolar arasında değişiyor.

Amazon Prime Now’da ise minumum sipariş tutarı 15 dolarken kişilerin bu hizmetten yaralanması için öncelikle 99 dolara yıllık Prime servisine üye olmaları gerekiyor.

Küçükten başlayarak müşterilerinin rehberliğinde ilerleyecekleri belirten Walmart teslimat servisinin birçok açıdan ne zaman ve nerede olursa olsun kendilerine ihtiyaç duydukları anda en iyi hizmeti sunma fırsatı sunacağı da blog postunda ifade edilenler arasında.

Ülkemizde benzer hizmeti ise kendi araçlarıyla’ Sanal Market ‘ kapsamında Migros yapıyor.

Perakendecilikte yeni bir hizmet opsiyonu olan aynı gün teslimat fikrini ortaya atan Amazon’dan sonra dünyanın  en büyük perakendecisi Walmart’ın da aynı hizmeti vermeye başlaması hem aynı gün teslimat hizmetinin yeni bir standart haline gelmesini sağlayacakken, aynı zamanda da hizmeti diğer perakendecilerde kullanılabilir bir hale getirecek.

Aynı gün teslimat fikri dünya çapında hızla benimsenen fikirler arasında yer alırken pazar payı da gün geçtikçe yükseliyor.

Siz ne dersiniz aynı gün teslimat fikri  ülkemiz perakendecilerinde de hızla benimsenen bir fikir haline gelir mi?

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Düzenli İlaç Takibi İçin Dijital Hap Devri Başlıyor 0

Yakın bir zamanda üzerinde günlerin yazılı olduğu bir haftalık hap kutularına ihtiyacımız kalmayacak.

Hastaların ilaçlarını düzenli almıyor olmaları her sene sağlık sektöründe 100 milyar dolarlık bir kayba neden oluyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), ilaçların alınıp alınmadığını kontrol etmek ve bu kaybı önlemek amacıyla bir dijital hap geliştirdi.

FDA tarafından yapılan açıklamada şizofreni ve bipolar bozukluk gibi bazı ciddi psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılacak Abilify MyCite isimli hapa onay verildi.

Abilify MyCite’ın içerisinde silikon, bakır ve magnezyum bulunuyor. Hap mide asidine karıştığında takibi mümkün hale geliyor. Dijital hap vücuda dışarıdan takılabilen bir elektronik bant ile takip edilebilecek şekilde tasarlandı. Akıllı telefonlar üzerinden takip edilebilen sensörler sayesinde hastaların ilaç takibini yakınları ve doktorları gerçekleştirebilecek.

Dijital tedaviyi kabul eden hastalar doktorları ve aile yakınlarından oluşan dört kişiye izin verilen ilaçların alındığı tarih ve saati gösteren elektronik verilere ulaşabilmeleri için izin belgesi imzalıyorlar.

Harward Tıp Fakültesi’nde eğitim veren Ameet Sarpatwari, dijital hapın özellikle haplarını düzenli kullanmak isteyen ama unutan hastalar göz önünde bulundurularak, halk sağlığını iyileştirme potansiyeli olduğunu söyledi. Yanlış kullanılması halinde güven yerine daha fazla güvensizlik uyandırabileceğini de ekledi.

Diğer şirketler bir hastanın dile hap yerleştirip yerleştirmediğini doğrulayabilecek dijital sistemler geliştirmeye devam ediyorlar.

Tech Meetup AI & IoT Day’e Sayılı Günler Kaldı 0

Pazarlamasyon olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz Tech Meetup serisinin ilk üç buluşmasını gerçekleştirmiştik.  ‘Digital Day’, ‘Chatbot Day’, ‘Fintech Day’ konseptlerinin ardından sıradaki buluşmamızın konsepti ‘AI & IoT Day’ olacak.

Serinin dördüncü buluşması ‘AI & IoT Day’ 21 Kasım Salı saat 19.00’da Microsoft Türkiye Ofisi‘nde gerçekleşecek. Konuşmacılarımız İbrahim Kıvanç ve Çağlar içer AI & IoT Day’de hayatın her alanına yayılan yapay zeka üzerine konuşacaklar.

İlk konuşmacımız İbrahim Kıvanç  “Adım adım bilim kurgu’dan hayatımızın her alanına: Yapay Zeka ve IoT” konu başlığı çerçevesinde konuşacak.

İkinci konuşmacımız Çağlar İçer ise “Dijital Pazarlamada Yapay Zeka Oyunları” konu başlığı ile konuşmasını yapacak.

Siz de gelecek etkinliğimiz ‘AI & IoT Day’de yer almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ücretsiz  kayıt için techmeetup.net adresini ziyaret edebilirsiniz. İlgilenen herkesi bekliyoruz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link