Walmart’tan Uber ve Lyft Araçlarıyla EveTeslimat Dönemi Başlıyor! 0

Walmart market alışverişi hizmetinde yeni bir seviye sunmaya hazırlanıyor. Araç servisleri Uber ve Lyft ile anlaşarak market alışverişi teslimatı servisini deneyecek olan Walmart, başarılı bulunursa Uber ve Lyft araçlarıyla market alışverişi teslimatı tüm Amerika’ya yayılacak.

Geçtiğimiz günlerde Amazon’un duyurduğu yeni servisi AmazonFresh’in de ABD çapındaki bir çok eyalette market alışverişi teslimatı yaptığını düşünürsek, Walmart oluşturmayı planladığı bu yeni hizmetle web sitesinin online sipariş bölümünü güçlendirerek Amerika’da sahip olduğu güçlü perakende ağından yararlanarak e-ticaret sistemini de güçlendirmeyi planlıyor.

Walmart’ın yaygınlaştırmayı düşündüğü bu programın benzeri Amazon Prime Now hizmeti ile oldukça benzerlik gösteriyor. Müşterilere online sipariş imkanı sunarak istedikleri takdirde 2 saat içinde teslimat hizmeti sağlamayı garanti veriyor.

walmart

Pilot program kapsamında Walmart üzerinden online sipariş veren müşterilerin hazırlanan paketleri Uber ve Lyft sürücülerine verilerek teslimat sağlanacak. Pilot programa dahil ürün sayısı gıda için yaklaşık 30.000 çeşitken gıda dışı ürünlerde 10.000 ürüne kadar geniş bir yelpazede ürün seçeneği sunuyor. Satın alınması gereken minimum tutar 30 dolar olması gerekirken eve teslimat hizmeti için öngörülen ücretse 7 ile 10 dolar arasında değişiyor.

Amazon Prime Now’da ise minumum sipariş tutarı 15 dolarken kişilerin bu hizmetten yaralanması için öncelikle 99 dolara yıllık Prime servisine üye olmaları gerekiyor.

Küçükten başlayarak müşterilerinin rehberliğinde ilerleyecekleri belirten Walmart teslimat servisinin birçok açıdan ne zaman ve nerede olursa olsun kendilerine ihtiyaç duydukları anda en iyi hizmeti sunma fırsatı sunacağı da blog postunda ifade edilenler arasında.

Ülkemizde benzer hizmeti ise kendi araçlarıyla’ Sanal Market ‘ kapsamında Migros yapıyor.

Perakendecilikte yeni bir hizmet opsiyonu olan aynı gün teslimat fikrini ortaya atan Amazon’dan sonra dünyanın  en büyük perakendecisi Walmart’ın da aynı hizmeti vermeye başlaması hem aynı gün teslimat hizmetinin yeni bir standart haline gelmesini sağlayacakken, aynı zamanda da hizmeti diğer perakendecilerde kullanılabilir bir hale getirecek.

Aynı gün teslimat fikri dünya çapında hızla benimsenen fikirler arasında yer alırken pazar payı da gün geçtikçe yükseliyor.

Siz ne dersiniz aynı gün teslimat fikri  ülkemiz perakendecilerinde de hızla benimsenen bir fikir haline gelir mi?

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Pazartesi Sendromunuzu Yok Edecek Kahve Kokulu 15 Basın İlanı 0

Pazartesi, bir başlangıçtır. Yıllar süren iş hayatı süresince zordur, hatta çoğu zaman lanet edilir ama yine de bir başlangıçtır. Tüm dertlerinizi, sıkıntılarınızı geride bırakıp, ileriye doğru adım atmak için güzel bir sabahtır. O ağır geçen pazar gününün mahmurluğunu insanin üzerinden atandır. İşte tam burada afyonu bir türlü patlamayanlar ve kahve içmeden ayılamıyorum ben diyenler için sizi daha da kahve müptelası yapacak 15 harika kahve ilanını sizler için derledik.

‘Elle Rusya’ Dergisi’nin Instagram Gönderisi Tadında Yeni Kapağı 0

Kurulduğu günden bugüne on binlerce kampanyaya ev sahipliği yapan, birçok markayı şahlandıran, birçok kişinin bloglarla başlayan serüvenlerine ‘kişisel markalarını’ geliştirerek katkıda bulunan bir mecra Instagram.

Fotoğraf paylaşımlarından sonra  ‘hikaye’ paylaşımlarıyla da popülaritesini kaybetmeyen bu mecra, ünlü moda dergisi Elle tarafından alışkın olmadığımız bir şekilde kullanıldı:  Instagram gönderisi şeklinde bir kapak tasarımı ile!

Modaya dair son haberleri almak, trendlerden haberdar olmak için dergi karıştırdığımız günleri hatırlamak için öyle çok da geçmişe gitmemiz gerekmiyor. Ama artık tüm bunlara tek tıkla ulaşacağımız belki de en iyi mecra Instagram oldu. Tasarımcılar, mankenler ve moda editörlerinin en popüler duraklardan birisi olan bu mecrada hem markalar hem de trendler büyüme ve yayılma eğilimi gösteriyor. Durum böyleyken bizlerde belki Paris ya da New York moda haftalarına katılma şansı bulamıyoruz ama bunları Instagram’dan takip edebiliyoruz.

Tam da bu nedenlerle Instagram basılı dergiler için oldukça zorlu bir rakip. Peki bu rakibi dergi satışlarını yükseltmek için bir nevi kaldıraç olarak kullanmanın yolu ne olur derseniz cevabı Elle Rusya dergisinden alıyoruz.

Elle Rusya Ekim 2017 kapağını Instagram gönderisine benzer bir şekilde hazırladı ve gönderiyi marka tag ve hashtaglari ile tamamladı. Halihazırda her derginin o aya ait kapaklarını Instagram’da yayınladıkları düşünürsek neden tam tersini yapmayalım ki bakış açısı olaya ilginçlik katmıyor değil.

Güney Afrikalı model Candice Swanepoel’ün kapak kızı olarak boy gösterdiği derginin Ekim ayı ana başlıkları teknoloji ve gelecek olarak belirlenmiş.

Aslında sosyal medyadan alınan ilhamla tasarlanan ilk kapak örneği Elle Rusya Ekim sayısı değil. 2009’da da Vogue İtalya Twitter temalı bir kapakla görücüye çıkmıştı.

Siz bu kapak tasarımını nasıl buldunuz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link
DIGITAL EXCELLENCE PROGRAM 

Dijital Mükemmelliği Yakalayın!

KAYDOL
close-link