Ulusoy Seyahat, yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı geçtiğimiz yıl faaliyetlerini durdurmuş ve şirket hakkında bir iflas davası açılmıştı. Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre, 15 Haziran’da Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada şirketin iflasına karar verildi. Bu kararla birlikte 65 milyon 250 bin TL kayıtlı sermayesi bulunan Ulusoy Seyahat için tasfiye süreci başlamış oldu.

Türkiye’nin en köklü yolcu taşımacılığı şirketlerinden biri olan Ulusoy, faaliyetlerine 1937 yılında Trabzon ve Of arasında gerçekleştirdiği yük taşımacılığıyla başlamıştı.  Ulusoy kardeşler arasında yaşanan anlaşmazlık sonrası şirket, Haluk Ulusoy’a kalmıştı. Ancak Ulusoy Seyahat, holdingin diğer işlerinde ve sektörde yaşanan sıkıntılar nedeniyle mali açıdan sıkıntıya girdi. Bunun üzerine şirketin Bahçelievler’de bulunan arazisi ve bazı otobüsleri icra aracılığıyla satışa çıkarılmıştı.

Bunların yanı sıra Ulusoy Seyahat’in yaklaşık olarak 6 yıl önce satın aldığı ünlü seyahat firması Varan da aynı Ulusoy gibi geçtiğimiz sene faaliyetlerini durdurmuştu. Türkiye genelinde hizmet veren ünlü otobüs firmalarının birbiri ardına maddi sıkıntıya girmesi, otobüs taşımacılığının geleceği hakkında kafalarda ciddi soru işaretlerinin belirmesine neden oluyor.

Güncelleme: Ulusoy, iflas haberlerinin gerçeği yansıtmadığına yönelik olarak internet sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı. Açıklama metninin tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

Medya yayın organlarında görülen “Ulusoy İçin İflas Kararı” haberlerine firmamız otobüs görselleri kullanılarak yer verilmektedir. İlgili iflas kararının şirketimiz Ulusoy Ulaşım A.Ş ile herhangi bir hukuki ilişiği bulunmamaktadır.

Siz değerli yolcularımıza ve kamuoyuna bildirmek isteriz ki; Ulusoy markası olarak hizmet anlayışı ve kalitesi ile tüm otobüs seferlerine devam etmekteyiz.

Saygılarımızla,
ULUSOY ULAŞIM YÖNETİM KURULU

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

4 YORUMLAR

  1. Gerekli güncellemeyi yapmış olsanız da içerik özellikle başlığı sebebiyle pek sağlıklı durmuyor. “O’nu hiç böyle görmediniz!” haberleri gibi olmuş.

  2. Keşke gerekli güncelleme haber görseli içinde gerçekleştirilseymiş. Neyse burda da tabi ki hit çekme ve yalan haber temelli tavır ön plana çıkıyor.

Bir Cevap Yazın