Twitter’dan Ünlülere Özel Bir Uygulama: Twitter Engage

Son zamanlarda canlı yayın uygulaması Periscope, anlık haberler için Moments, GIFler ve karakter sayısında artış ile Twitter her geçen gün kullanıcılarına sunduğu olanaklara bir yenisini eklerken, son yenilik ünlüler ve influencer olarak tabir ettiğimiz gündem yaratma potansiyeli olan kişiler için yeni bir uygulama tanıttı: Twitter Engage

Bu yenilik, ünlüler ve influencerlar için hitap ettikleri kitleyi korumak ve büyütmek amacıyla etkileşim oranlarını ölçebilmesini ve kişilerin attığı tweetlerin performasını takip eden daha kolay bir analitik aracı ile gelecek.Gerçek zamanlı analiz aracı ile Twitter Engage kulanıcıları, kendi içeriklerinin Retweet, mention ve video bilgilerini demografik olarak ayrı ayrı görebilecek. Bununla beraber kendi hayran kitlesinin kendisi hakkında attığı tweet listesine de ulaşabilecek.

Bununla beraber tüm kullanıcılara sunduğu 140 saniyelik video çekip yükleme olanağını ise seçtiğini Vine fenomenlerinin daha uzun tutabileceğini de açıkladı. Bununla beraber Vine, Twitter’ın sunduğu Amlify Open Program sayesinde bir gelir kaynağı haline de gelebilecek. Böylelikle Vine fenomenlerinin de çektikleri Vine’lardan para kazanması durumu söz konusu olabilir.

twitter

Twitter bu hamlesi ile Vine fenomenlerinin kendi platformunda daha uzun videolar çekmesine imkan vererek, hem popülerliği hem de kullanım süresini artırmayı planlıyor olabilir. Çünkü sunduğu yeni araçlar sayesinde artık video çekmek daha kolay ve en önemlisini kişiler için karlı hale gelmeye başlayacak. Paranın önemli bir motivasyon olduğunu düşünürsek bu daha çok paylaşım ve daha fazla Twitter’da kalış süresi demek.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey “ Videolar kişilerin gerçek zamanlı olarak gerçekleştirdikleri konuşmalarda kilit hale geliyor. Videolar ve video yaratıcılarına yoğun yatırım yapıyoruz. Hem kreatifler hem de influencerlar için hedef kitlelerine kolay ulaşabilecekleri ve video yaratıcılarının Twitter ve sonrasında Vine’da da para kazanmalarını kolaylaştırmak istiyoruz” diyerek yatırımların devam edeceği sinyalini de verdi.

Video yaratıcılarının Twitter eğlence topluluğunun merkezinde olduğunu belirten ünlü sosyal mecra video yaratıcıların bir kültür yarattığının bu nedenle tanınmayı ve desteklenmeyi hak ettiklerinin altını çizdi.

Twitter ayrıca kullanıcılarının göz atma performansını da iyileştirmek adına yeni video izleme deneyimini hayata geçirecek. Böylelikle artık popüler Vine videolarını Twitter üzerinden keşfetmek daha da kolay olacak.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin Yeni Yönetim Kurulu Belli Oldu

Türkiye’de kamuoyu ve pazarlama araştırmaları sektörünün tek meslek örgütü olan TÜAD– Türkiye Araştırmacılar Derneği, 18 Ocak’ta gerçekleştirdiği Olağan Kurul’da 2018-2020 döneminde görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu’nu seçti.

İki yıl boyunca görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Etik Kurul, Disiplin Kurulu ve Veri Toplama Kurulu üyelerinin belirlendiği 16. Olağan Genel Kurul sonrası iş bölümünü belirlemek için yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında Nielsen’den Handan Esmer Tüad Başkanı olurken, ThinkNeuro’dan Dr. Yener Girişken As Başkan, Akademetre’den Dr. Halil İbrahim Zeytin Genel Sekreter, GfK’dan Turabi Dursun Saymanlık görevini üstlendi. Yönetim Kurulu’nun diğer asil üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor: Kalita’dan Ebru Algım, Era Research’ten Elvan Oktar, Kantar Insight’tan Hande Beceren, Sia Insight’tan Hüseyin Tapınç, Bulgu’dan Semih Turan, Ipsos’tan Sidar Gedik ve Diyalog Araştırma’dan Uğur Ünal.

2018-2020 dönemi TÜAD Başkanlığını üstlenen Handan Esmer, “Kamuoyunun hassasiyetlerini gözetmek kadar insani değerlere de temas edebilmenin ve bütün paydaşları bir araya toplayacak bir anlayışı egemen kılmanın temel amaç olmaya devam edeceğini belirterek, yeni dönemde Yönetim Kurulu olarak, TÜAD’ın temel misyonu doğrultusunda araştırma sektörüne katma değer sunmaya, yürütülen projelerle sektörü geliştirmeye ve araştırma sektörünün itibarının artırılması için çalışmalara devam edileceğini bildirdi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Uber’den Büyük Zarar

Uber geçen yılın son döneminde 57 milyon kullanıcısının bilgilerini çaldırdığını açıklamıştı. Bu bilgiyi 1 yıl sakladıktan sonra açıklamasının üzerine oldukça tepki toplayan Uber bu kez de zararıyla gündemde.

İstanbul’da sarı taksilerle arasında büyük bir gerilim olan Uber, küresel çapta büyük zarar etti. Şirketin zararı 2017 yılında bir önceki yıla göre yüzde 61 artarak 4.5 milyar dolar oldu.

Haberturk.com’un haberine göre Son aylarda özellikle ticari taksilerin hedefinde olan ancak tüm dünyada büyümeye ve kullanıcı sayısını artırmaya devam eden Uber’in mali sonuçları geçtiğimiz yıl zararın derinleştiğini gösterdi.

Aralık ayı sonunda Japon Softbank’ın başını çektiği konsorsiyum, Uber’in hisselerinin yaklaşık yüzde 18’ini 48 milyar dolarlık piyasa değeri üzerinden satın almıştı.

Uber’in açıkladığı rakamlara göre şirketin zararı dördüncü çeyrekte daralmasına karşın yıl genelinde bakıldığında yüzde 61 artışla 4.5 milyar dolara yükseldi. Uber henüz halka açık bir şirket olmadığı için aslında mali sonuçlarını açıklama yükümlülüğü bulunmuyor. ancak şirket son zamanlarda tüm rakamlarını açıklama yolunu seçti.

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link