Elektrikli ve otonom araçlarıyla otomotiv sektöründe kısa sürede zirveye çıkan Tesla Motors, son haberlere göre ciddi bir sorunla karşı karşıya. Şirketin, elektrikli park frenlerinin çalışmama sorunu nedeniyle tam 53.000 aracını geri çağıracağı ifade ediliyor. Bu rakam, Tesla’nın geçen yıl ürettiği toplam araç sayısının yaklaşık olarak %63’üne denk geliyor. Ancak şirket, araçların %5’inden daha azının bu sorundan etkilendiğini ve tedbir amaçlı olarak 53 bin aracı geri çağırdığını belirtti.

Tesla’nın yaptığı açıklamaya göre; bu sorunun görüldüğü araçlar, geçtiğimiz yılın şubat ve ekim ayları arasında üretildi. Bununla birlikte bu sorunun Model S ve Model X modellerini kapsadığı belirtildi. Şirket, bu sorundan etkilenen araçlarda bulunan hatalı bir parçadan dolayı park esnasında freninin sıkıştığını ifade etmekle birlikte, parçanın tasarımı nedeniyle araçların tamamının bu sorundan nasıl etkilendiğini tahmin etmenin zor olduğunu belirtti. Ayrıca hatalı parçanın Brembo North America şirketinin İtalya’da bulunan fabrikasında üretildiği de açıklandı.

Tesla, Kasım 2015’te de emniyet kemerlerinin düzgün bir şekilde bağlanmamasından dolayı tam 90 bin Model S aracını geri çağırmıştı.

Bu arada 9 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Marketing Meetup Future etkinliğinde geleceği konuşacağız. Kayıt olmak isteyenler için erken kayıt indirimimiz bugün sona eriyor. Hemen aşağıdaki formumuzdan kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

conference – Online Event Management with the ticketing solution from XING Events

Bir Cevap Yazın