Snapchat’in  Yeni Güncellemesi Reklam Olanakları ile Geldi 0

Snapchat’ın yeni görünümünü fark etmişsinizdir. Son zamanların en çok kullanılan sosyal mecrasının temel bölümlerinden Stories  ve Discover gelen güncelleme sonrası yeni tasarımı ve üyelik butonları ile yayıncılara daha büyük bir kitleye ulaşma fırsatı veriyor.

CNN, Hearst, IGN ile beraber Buzzfeed ve Mashable gibi büyük yayıncıların her gün Snapchat Discover bölümü için içerik ürettiklerini biliyoruz. Bu durum özellikle büyük yayıncıların Snapchat içeriği için özel bir bölüm oluşturmasını bile sağlamış. Örneğin MTV’nin Snapchat ekibi sadece bu mecraya özel içerik üretiminden sorumlu 11 kişiden oluşuyor.

Sadece dört yılda Twitter’ın günlük ziyaretçi sayısı olan 150 milyonu aşan Snapchat üzerinden her gün ciddi miktarda içerik tüketiliyor. Ancak böyle bir güncellemeye gidilmesinin farklı nedenleri bulunuyor. Snapchat üzerinden bir yayıncının reklam verme süreci gelir paylaşım programı çerçevesinde işliyor, ancak bazı yayıncıların günlük 150 milyon kişinin bir kısmının uygulamayı sadece aralarında iletişim kurmak için kullandığını ifade ettiler. Görünen o ki Snapchat bu güncelleme ile verilen reklamların etkinliğini artırmak ve daha fazla kişiye ulaştırmak için yapıldı.

Tasarımda görülen değişiklikler kişilerin kendi aralarında iletişimi kadar yayıncılar tarafından üretilen içeriklerle de etkileşim kurması esasına dayandığı için artık yayıncılardan gelen içerikler Story bölümünün en tepesinde yer alacak, kişi arkadaşlarının ürettiği içerikleri görebilmek için aşağı doğru ilerledikçe Live Story bölümü içeriklerine de aynı sayfa üzerinden erişebilecekler.

Ancak yayıncıların ürettiği içeriklerin daha fazla etkileşim alabilmesi için kullanıcı deneyiminde ve tasarımında bir değişikliğe gitmenin ne kadar faydalı olacağı konusu güncelleme hakkında kafa karışıklığı yaratan konulardan.

Ocak 2015’de Discover bölümü Snapchat’e eklendiğinden bu yana tüm yayıncılar ufak ikonlar üzerinden okuyucularına ulaşmaya çalışıyorlardı yeni güncelleme ile ise artık istedikleri fotoğraflar üzerinden kişilerin dikkatlerini içerikleri üzerine çekebilecekler.  Bununla beraber yeni güncellemede yayıncıların sayfalarına daha fazla trafik çekmek adına bir ‘subscribe’ butonu eklendi

Untitled-2

Stories bölümünden ziyade yenilenen Discover bölümü oldukça renkli ve ilgi çekici bir formata sahip. Siz ne dersiniz yeni güncelleme ile gelen format değişikliği yayıncılara daha fazla ziyaretçi getirir mi dersiniz?

 

 

 

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Ülker’in 1 Nisan Şakasına Ceza Geldi! 0

Ülker için çekilen “1 Nisan Şaka Reklamı” maksadını fazlasıyla aşınca Reklam Kurulu, reklamı çeken şirketlere ceza uyguladı

Reklam Kurulu’nca, toplumda endişe ve tedirginliğe neden olduğu belirtilen “Ülker 1 Nisan Şakası” temalı reklam kampanyası dolayısıyla TBWA ve Plasenta Reklam Hizmetlerine toplam 301 bin 766 lira idari para ve durdurma cezası verildi.

Reklam Kurulu kararına göre, “Ülker 1 Nisan Şakası” temasıyla ulusal televizyon kanalları ve sosyal medyada yayımlanan reklamların toplumda endişe ve tedirginlik yarattığı, sansasyonel nitelik taşıdığı belirlendi.

Reklam Kurulu’nda konuyla ilgili yapılan görüşme ve değerlendirmelerde, sosyal medya hesaplarında ve çeşitli televizyon kanallarında yayımlanan reklamlardaki şakaların 1 Nisan’da yapılabilecek olağan şakalardan olmadığı” belirtildi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullar dikkate alındığında, ifade ve görüntülerin toplumsal hassasiyetlere dokunarak toplumda endişe ve tedirginliğe yol açtığı vurgulanarak, “Anılan reklamlarda kardeşlerin birbirlerine yapabilecekleri 1 Nisan şakaları arasında ‘evini folyoyla kaplama’ gibi sıra dışı ve ‘kale direğine bağlama’ gibi şiddete özendirici şakalara yer verilerek, çocukların olumlu sosyal davranışlarını bozmaya ve taklit edebilecekleri şiddet unsurlarına yönelik ifade ve görüntülerin yer aldığı, kullanılan ses ve görüntü efektlerinin, son derece ürkütücü ve özelikle çocukların psikolojisini olumsuz yönde etkileyebilecek nitelikte olduğu belirlenmiştir.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Kurul, reklamların bu yönleriyle mevzuata aykırı olduğunun altını çizerek, kampanyanın ulusal televizyon kanallarında yayımlanan versiyonunu hazırlayan TBWA Reklam Hizmetleri AŞ ünvanlı firmaya 241 bin 413 lira, internette ve sosyal medyada yayımlanan versiyonu hazırlayan Plasenta Reklam Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ’ye ise 60 bin 353 lira idari para ve durdurma cezası verilmesini kararlaştırdı.

Ferit Şahenk, Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan Ayrıldı. 0

Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, 19 Eylül 2017 tarihi itibarıyla görevinden ayrıldı. Şahenk, görevi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman Sözen’e devretti.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Doğuş Grubu olarak BBVA ile 2010 yılında başlayan ortaklıklarının neticesinde başta ülke ekonomisi olmak üzere bankacılık anlamında başarılı işler gerçekleştirdiklerini ve son dönemde Türkiye’deki en büyük ve doğrudan yabancı sermaye yatırımına vesile olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Şahenk, Doğuş Grubu bünyesindeki çalışmalarına yoğunlaşabilmek adına Garanti Bankası’ndaki Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin devrini gerekli gördüğünü söyledi.

Ferit Şahenk, banka yönetimine desteğini Onursal Başkan olarak sürdürecek.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Hemen Kaydolun
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link