Dünya Gazetesi’nden Kerim Ülker, bugünkü yazısında önemli bir gelişmeden bahsetti. Kerim Ülker’in yazısında bahsettiğine göre Türkiye’nin önemli markalarından biri olan ve Avrupa’da da faaliyet gösteren Simit Sarayı, Doruk Group Holding bünyesinde bulunan Komşufırın’ı satın almak için görüşmeler yapıyor.

Simit Sarayı, son dönemde İngiltere’de birbiri ardına şubeler açtı. Geçtiğimiz ay Londra’daki 7. şubesini açan ve 250’si Türkiye’de olmak üzere toplamda 400 şubesi bulunan marka, 2017 yılı içerisinde sadece İngiltere’de 7 şube açmayı planlıyor. Geçtiğimiz yıl toplamda 100 milyon dolar ihracat gerçekleştiren şirketin bu yılki ihracat hedefi ise 200 milyon dolar.

2006 yılında kurulan Komşufırın ise 3’ü İstanbul dışında olmak üzere 75’ten fazla şubeye sahip. Markanın aylık müşteri sayısı, 1 milyondan fazla. Doruk Group Holding’in sahibi olan Hasip Gencer ise Komşufırın için bu yıl içinde 25 yeni şube açmayı hedefliyordu.

Bu arada bugün, Rekabet Kurulu tarafından kesinleşmiş bir satın alma haberi de duyuruldu. Rekabet Kurulu’nun yaptığı duyuruya göre MNG Kargo, Dubai merkezli Mirage Cargo B.V. isimli şirkete satılıyor. Bu konuyla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın