Geçen yıldan bu yana pek çok markanın terk ettiği İstiklal Caddesi’nden bir isim daha gitti. ABD’nin önde gelen fast-food restoranlarından olan Shake Shack  İstiklal Caddesi’nden çıktı. 4 yıl önce açılan şubenin kapanma gerekçesi, müşteri azlığı ve yüksek kira oluşturdu.

Hurriyet.com’un haberine göre, Shake Shack’i Türkiye’ye Kuveyt merkezli Alshaya Grubu’nun Türkiye yatırımı olan Shaya Mağazacılık A.Ş getirdi. Shaya, aralarında Starbucks, Debenhams ve The Body Shop gibi markaların da olduğu birçok markanın temsilcisi konumunda bulunuyor. Shake Shack’in İstanbul’daki ilk şubesi ise İstiklal Caddesi’nde 2013’ün ilk yarısında açıldı.

Söz konusu şubeye, İstinye ve Acıbadem’de bulunan 3 şube daha eklendi. Ancak, ünlü markanın en önemli şubesi konumunda bulunan İstiklal Caddesi’ndeki şube geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız kapılarını kapattı. Şirket kaynaklarından edinilen bilgilere gere, şubenin kapatılmasına, müşteri azlığı ve kira bedellerindeki yükseklik neden oldu. Aynı kaynaklar, diğer şubelerin hizmet vermeye devam edeceği bilgisini paylaştı.

Siz ne dersiniz? İstiklal Caddesindeki yaprak dökümü sürecek mi?

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın