Crowdsourcing pazar araştırma konusunda küresel lider konumunda bulunan Roamler, şirket büyümesinde kullanılmak üzere Endeit Capital tarafından 4.5 milyon Euro değerinde yatırım aldı. Endeit Capital, 2006 yılında kurulmuş uluslarası bir yatırım fonu ve şu an itibariyle 125 milyon Euro değerinde yatırıma sahip. Bu yatırımla birlikte Endeit Capital firması ilk kez “Gig-Economy” alanına giriş yapmış oldu.

Roamler, akıllı telefon kullanıcıları ile dev şirketleri bir araya getiren bir pazar araştırma platformudur.

Dünya genelinde 14 ülkede Coca-Cola ve Procter & Gamble gibi büyük üreticilere ve perakendecilere günlük market içi bilgi sağlayan Roamler Retail uygulaması ve kalabalık kullanıcı kitlesi ile Roamler, perakende dünyasında çoktandır saygın bir konumda.

Roamler, yeni hizmeti Roamler Tech ile de servis ve ürün kurulum pazarına odaklanıyor. İlk aşamada, Eneco firmasının yeni termostatı Toon ürününün kurulumu için anlaşma sağlandı.

Endeit Capital firmasının Kurucu Ortağı Hubert Deitmers’a göre Roamler hızla yükselen bu yeni çalışma şekli trendini eşsiz bir şekilde belirliyor. “Uber modeline benzer ancak perakende ve teknoloji pazarına odaklanıyor.”

 

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın