Aral Oyun Konsol ve Aksesuar Ticaret A.Ş.’nin dağıtımını yaptığı oyunların fiyatlarının yüksek olduğuna ilişkin başvuru sonucunda harekete geçen Rekabet Kurulu, 2015 Şubat ayında başlayan soruşturma süreci kapsamında tüketici elektroniği alanında faaliyet gösteren 5 şirketi incelemeye almıştı.

Bu inceleme sonucunda verilen cezalar açıklandı. Buna göre Rekabet Kurumu Teknosa’ya 18, Vestel’e 8 Milyon TL Ceza Verdi.

Vestel tarafından bugün KAP’a yapılan açıklamada, “Rekabet Kurulu, yargı yolu açık olmak üzere, Vestel Ticaret AŞ’ne 8 milyon 24 bin 370 TL tutarında idari para cezası verilmesine karar vermiştir. Şirketimiz idari para cezası kararının iptali için yasal süresi içerisinde yargı yoluna başvuracak olup, konuyla ilgili gelişmeler kamuyla paylaşılacaktır” deniliyor.

Teknosa ise KAP’a yaptığı açıklamada, Rekabet Kurulu tarafından Şirket’e 18 milyon TL ceza verildiği İdare Mahkemeleri yolunun açık olduğu ve konuyla ilgili olarak bütün yasal hakların kullanılacağı belirtildi.

Teknosa tarafından KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“13.03.2015 tarihli özel durum açıklamamız ile, Rekabet Kurulu tarafından Şirketimizin de aralarında bulunduğu Bilgisayar ve Konsol Oyunları ile Tüketici Elektroniği Pazarı’nda faaliyet gösteren çeşitli teşebbüsler hakkında, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun uyarınca soruşturma açıldığı duyurulmuştu. Söz konusu soruşturmaya ilişkin olarak Rekabet Kurulu tarafından Şirketimize, İdare Mahkemeleri yolu açık olmak üzere, toplamda 18.025.556,40 TL tutarında idari para cezası verildiğine ilişkin karar, Rekabet Kurulu tarafından açıklanmıştır.
Söz konusu para cezası ile ilgili olarak bütün yasal haklarımız kullanılacak olup, konu ile ilgili gelişmeler özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemelere uygun olarak yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.”
Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın