ABD’de yaşayan, 24 yaşında bir genç kız, Golbat-Chan kullanıcı ismi ile son günlerin (hatta son haftanın) efsane trendi Pokemon GO ile kendine bir iş fırsatı yaratmayı başardı. Küçüklüğünün (küçüklüğümüzün) fenomeni Pokemon’un tutkunu olmasını ve trend olarak yeniden tüm dünyada ses getirmesini fırsat bilen Golbat-Chan, craiglist üzerinden verdiği ilan ile saati 20 dolardan kullanıcılara Pokemon avlıyor. İlanda şu satırlara yer verilmiş:

golbatchan

“Hizmetlerim gayet basit: Pokemon yakalamak için 1 ila 4 saat arası dışarıda sizin için yürüyor, pokemon yakalıyorum. Gün içinde fazlaca vaktim olduğundan sizin adınıza hesabınızı alıp karakterinizi geliştiriyor, pokemon yakalayıp onları geliştiriyorum.”

Yıllardır Pokemon’la yakından ilgilendiğini dile getiren Golbat-chan, Pokemon Gooyununda da karakterinin 15’inci seviyeye ulaştığını belirtirken, diğer yandan en iyi pokemonların nereden bulunabildiğini de bildiğine dikkat çekti.

Pokemon avcısının bu teklifine sıcak bakanların isimlerini, yaşlarını ve hatta yaşadığı şehri kendisiyle ilan sayfası üzerinden paylaşması yeterli oluyor.

İlan sayfasına buradan göz atabilirsiniz.

Kaynak: Hürriyet

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın