internet-bankaciligiPazarlamacılar olarak normal profesyonellere oranla -belki meraktan belki de işimiz gereği- çok daha fazla web sitesi üyeliğimiz bulunuyor. Bunun doğal bir sonucu olarak da çoğu zaman hangi mecrada hangi parolayı kullandığımızı unutuveriyoruz. Bu da ister istemez verimliliğimizi etkiliyor. Zira yeni bir parola almak için mail adresimize doğrulama mailinin gelmesini bekliyor, geldiğinde de işin en zor kısmına yani yeni şifre belirleme konusuna geçiyoruz.

Tüm bu sürecin artık yönetilebilir olduğunu, hatta böyle bir sürece gerek dahi kalmadığını söylesek nasıl olurdu?

Dünyanın en büyük antivirüs yazılım kuruluşlarından ESET, bireysel kullanıcılara yönelik 10’uncu sürüm ürünlerini ve bu kapsamda yeni geliştirilen ESET Smart Security Premium’u kullanıma sundu. Ortalama bir internet kullanıcısının en az 15 parolaya sahip olduğu gerçeği dikkate alınarak tasarlanan ESET Smart Security Premium, en büyük güvenlik sorununa dönüşmeye başlayan parola oluşturma ve hatırlama derdine çözüm getiriyor.

Aslında bu ürün global antivirüs dünyasındaki en kapsamlı korumayı sunan antivirüs olarak değerlendirilen bir ürün. ESET Smart Security Premium’un en can alıcı ve herkesi ilgilendiren çözümlerinden biri olarak ise ‘Parola Yöneticisi‘ dikkat çekiyor.

Parola Yöneticisi dediğimiz çözüm, günlük hayattaki karmaşa nedeniyle akılda kalmayan parolalar için geliştirilmiş bir çözüm. Zira ESET verilerine göre internet kullanan bir kişinin bankacılık, alışveriş, e-posta ve sosyal medya hesapları nedeniyle en az 15 parola veya şifresi var. Gerçekten de çok yüksek bir rakam bu.

ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu bu konu hakkında şöyle diyor: “Bu kadar parola ne güvenle saklanabiliyor, ne de akılda tutulabiliyor. Zaten her hafta en az 1 şifre de unutuluyor. Ayrıca çok basit oluşturulan ya da tüm hesaplar için aynı kullanılan parolalar nedeniyle de parola konusu, dijital hayattaki en büyük güvenlik sorunlarından birine dönüşmüş durumda. ESET Smart Security Premium bünyesinde yer alan Parola Yöneticisi, bu sıkıntıya güçlü bir çözüm getiriyor. Kullanıcıların parolalarını güvenle yönetebilmelerini, saklayabilmelerini ve web formlarını otomatik doldurabilmelerini sağlıyor

Bu arada belirtmekte fayda var, ESET Parola Yöneticisi, dünyanın önde gelen ordu standardı olan AES‑256 ile çalışıyor. Sadece kullanıcı tarafından bilinen bir ana parola, diğer parolalara erişimi yönlendiriyor. Senkronize veri tabanı ile parola talep eden web siteleri veya hesaplar otomatik olarak açılabiliyor.

ESET Smart Security Premium hakkında daha fazla bilgi edinmek için videoyu izlemeniz ve aşağıdaki butona tıklamanız yeterli.

Smart Security Premium’u İncele

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın