Nutella’da kullanılan palm yağının kansere yol açtığı yönünde basında çıkan bazı haberlerle gündeme gelen İtalyan Ferrero Grubu, 10 milyon euroluk yatırımla hayata geçireceği yeni hattını Mart ayı itibariyle devreye alıyor.

Manisa fabrikasının kapılarını tüketici ve basın mensuplarına açan grup, kapasitesini yüzde 50 oranında artıracak. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ferrero Türkiye Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu, Nutella’nın Türk fındığının en büyük alıcısı olduğunu kaydederek 1 milyar kavanoz ile Türk fındığının dünyanın her köşesine ulaştığını belirtti.

Hali hazırda Türkiye’de 1 milyar euroluk bir iş hacmi yürüttüklerini bildiren Gümüşlüoğlu, “Burada yaptığımız üretimle 3 kıtada 100’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Ferrero olarak Türkiye’nin muazzam potansiyeline inanıyoruz, güveniyoruz. Bu inanç, güven ve gönül rahatlığıyla yatırımlarımıza devam edeceğiz. Mart ayında yeni yatırımlarla Nutella üretiminde kapasitemizi yüzde 50 artıracağız” dedi.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Nutella ile ilgili çıkan söylentilerin ardından Nutella tarafından bir açıklama gelmişti. Gümüşlüoğlu, Nutella’nın Avrupa’da raflardan indirildiği yönündeki haberlerin asılsız olduğunu tekrar vurguladı tüm büyük müşterilerle anlaşmalarının devam ettiğini belirtti.

Öte yandan Dünya Nutella Günü’nde Ferrero Grubu sosyal medya ve internet sitesi üzerinden alınan 7 binden fazla başvuru sonucunda seçilen tüketiciler Manisa’da ağırlandı. 22 ilden gelen tüketiciler Ferrero Türkiye Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu ve Ferrero Manisa Fabrikası Müdürü Jorris Gamelin tarafından özel olan kurulan etkinlik alanında ve fabrikada konuk edildi.

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın