Nusret, ABD’de Yeni Bir Restoran Zinciri Kuruyor

Geçtiğimiz yıl bir Türk, kendine özgü hareketler yaptığı videoların yer aldığı sosyal medya paylaşımlarıyla neredeyse tüm internet aleminde adını duyurmayı başardı ve sosyal medyanın en dikkat isimlerinden biri oldu. Tahmin edebileceğiniz üzere lüks et restoranı Nusr-Et‘in sahibi olan Nusret Gökçe‘den bahsediyorum. Sosyal medyadaki hızlı yükselişinin ardından tüm dünyada dikkatleri çekmeyi başaran ve bu sayede Google’ın Pixel 2 isimli telefonunun reklamında bile rol alan Nusret Gökçe, New York Post gazetesinin yeni projesiyle ilgili yaptığı bir haberle yeniden gündeme geldi.

New York Post’un haberine göre Nusret, Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir hambuger restoranı zinciri kuracak. Restoranın ismi de Nusret’in geçtiğimiz yıl tüm sosyal medyayı kasıp kavuran kendine özgü tuz serpme hareketinin ismiyle aynı, yani “Salt Bae” olacak. Nusret Gökçe, New York Post’a yaptığı açıklamada, “Los Angeles’taki ilk Salt Bae’miz için zaten bir kira sözleşmesi imzaladık. Sırada Soho var.” dedi.

Habere göre Los Angeles’ta açılacak olan restoran, yaklaşık olarak 370 metrekare bir alana sahip olacak ve mekanın alkollü içki satış izni de bulunacak. Nusret’in projelerini destekleyen Doğuş Restaurant Entertainment and Management isimli holdingde başkan yardımcısı olarak görev yapan Yavuz Pehlivanlar, Los Angeles’taki mekanın sonbaharda açılmasının kararlaştırıldığını belirtirken bir sonraki hedefin New York’un Manhattan ve Brooklyn bölgelerindeki birden fazla lokasyonda restoran açmak olduğunu ifade etti.

Bunların yanı sıra Nusr-Et restoranlarındaki fiyatların cep yaktığı bilinirken bu yeni restoran zincirinin ortalama fiyatlarıyla herkesin bütçesine uygun olacağı ifade ediliyor. Bununla birlikte Salt Bae’nin diğer fast food restoran zincirleri gibi self servis olmayacağı ve müşterilerin masasına servis yapacağı belirtiliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Aleyna Tilki, Loft’un Yüzü Oldu

Ünlü sarkıçı Aleyna Tilki, Loft’un yüzü oldu. Markanın Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Eroğlu ve Loft ekibiyle birlikte kampanyanın startını verdi ve ilk kez reklam filmini izlediler. Reklam filmi ilk kez 12 Ekim’de yayınlanacak.

“Benim tarzım jean ve t-shirt. Markada tarzımı buldum. Reklam filminde de jean pantolonla neler yapılabileceğini göreceksiniz. Sahnede de, kliplerimde ve özel hayatımda jean vazgeçilmezim” diyen Tilki reklam filmini çekerken de büyük keyif almış.

Loft Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Eroğlu, “Bu işbirliğinin başından beri Aleyna Tilki’nin yaratıcı fikirleriyle yola çıktık. Cesur, genç, dinamik, hedefleri olan bir markayla onunla aynı hedefleri olan bir starı yan yana getirdik. O tam anlamıyla hayalimizdeki Loft Kızı” dedi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Yörsan Gıda’dan da Konkordato Başvurusu

Süt ve süt ürünleri sektöründe yarım asrı geride bırakan Yörsan Gıda konkordato istedi. Konkordato başvurusu önceki gün Susurluk Asliye Hukuk Mahkemesine yapıldı.

Dava başvurusunda, şirketin mali güçlük içinde olduğu kaydedildi. Dava dilekçesine göre, ekonomide yaşanan genel sıkıntıların şirketin mali yapısını olumsuz etkilediği belirtildi. Konuya yakın bir kaynak, zincir marketlere satılan ürünlerin kâr marjındaki düşüş, akaryakıt nedeni ile artan lojistik giderleri ve kredi maliyetlerindeki yükselişin, şirketin mali dengesini bozduğunu kaydetti.

Dinçer Gökçe’nin Hürriyet’te yer alan haberine göre, konkordato talep eden Yörsan Gıda’ya yönelik bazı alacaklıların ise icra takibine geçtiği öğrenildi. Şirkete süt veren bir alacaklı 400 bin liralık alacağı nedeni ile Yörsan’a yönelik ihtiyati haciz kararı aldı. Konuya ilişkin, şirket yetkililerinden ise herhangi bir dönüş olmadı.

İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı en büyük 500 sanayi kuruluşu listesine de giren Yörsan’ın temeli 1964 yılında Yörükler Gıda Limited Şirketi olarak atıldı. 1984 yılında Türkiye’nin ilk beyaz peynir fabrikasını kuran Yörsan 4 yıl önce özel sermaye fonu Dubai merkezli Abraaj Group’a satıldı. Ocak 2018 tarihli ticaret sicil gazetesine göre Yörsan’ın yüzde 96 hissesi Abraaj Grubu’nun kontrolündeki Dairy Fresh Süt Ürünleri Ve Gıda Yatırımları San. Ve Tic. AŞ’ye, kalan hisse ise Yörsan’ın üç kurucu kurucusundan biri olan Şerafettin Yörük’e ait. Şerafettin Yörük ile Abraaj’ın davalık oldukları gündeme gelmişti. Bloomberg’in 3 ay önceki haberine göre Yörük, ‘adil olmayan sermaye artırımlarıyla şirketteki hisselerinin yüzde 20’den yüzde 3’e inmesine neden olunduğu’ gerekçesi ile yargı yoluna gitmişti.

Kaynak: Haberturk

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?


8 Haftada Dijital Mükemmeliği Yakalayın!
Eğitimi İncelemek İstiyorum
Digital Excellence Program'da Erken Kayıt Fırsatından Yararlanın
close-link