Rekabet Kurulu‘nun internet sitesinde yaptığı duyuruya göre MNG Kargo, Dubai merkezli Mirage Cargo B.V. isimli şirkete satılıyor. Rekabet Kurulu’nun yayımladığı duyuruda bu satın alma ile ilgili olarak “Mirage Cargo B.V. tarafından MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş’nin hisselerinin tamamının Mehmet Nazif Günal, Aslan Kut, Mustafa Eftal Gölgeli, Hasan Tayyar Arıca, Ayşegül Özkaplan’dan devralınması işlemi” ifadeleri yer aldı. Rekabet Kurulu’nun onayından sonra satın alma işlemi tamamlanmış olacak.

MNG Kargo’nun satışı için çeşitli görüşmelerin yapıldığı bir süredir konuşuluyordu. 2003 yılında kurulan şirketin Türkiye çapında toplam 815 şubesi ve 9.000 çalışanı bulunuyor. Şirketin günlük olarak gerçekleştirdiği teslimat rakamı ise yaklaşık olarak 600.000.

MNG Kargo’yu satın alacak olan Dubai merkezli Mirage Cargo B.V. isimli şirket ise 2009 yılında kuruldu ve aynı MNG Kargo gibi nakliye ve lojistik hizmetleri alanında faaliyet gösteriyor.

Geçtiğimiz nisan ayında Boyner ve Tavuk Dünyası gibi yerli markalar da belli oranlarda hisse satışı gerçekleştirmişlerdi.

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın