Dünyanın en ünlü basketbol oyuncusu Michael Jordan, ardında başarılarla dolu bir hayatı bıraktı. Çocuklara basketbolu sevdiren, başarılarıyla dünyayı heyecanlandıran bu basketbol dehasının, başarıyı kovalayan kişiler için arkasında bıraktığı en değerli 10 cümle şu şekilde:

[hr]

1) Kariyerim boyunca 9000′den fazla şut kaçırdım. Nerdeyse 300 maç kaybettim, 26 kere maçı kazandırmak için son şut bana verildi ve kaçırdım! Hayatımda tekrar, tekrar ve tekrar başarısız oldum.. Ve işte bu yüzden başardım.

2

[hr]

2) Başarısızlığı kabul ederim, herkes bir şeylerde başarısız olabilir. Fakat denememiş olmayı kabul edemem.

3

[hr]

3) Yetenek size maç kazandırır fakat takım oyunu ve zeka şampiyonluğu getirir.

4

[hr]

4) Her zaman şuna inandım: Yüreğini ortaya koyarsan sonuçları en kısa zamanda gelir!

M. Jordan drives v Knicks

[hr]

5) Babam her zaman yapmak istediğin bir şeyi yapmak için asla geç olmadığını söylerdi. Ve “Deneyene kadar neyi başarıp neyi başaramayacağını bilemezsin” derdi.

6

[hr]

6) Hiçbir zaman bir şutu kaçırmanın sonuçlarını düşünmedim. Çünkü düşündüğün zaman her zaman olumsuz sonuçları hayal edersin.

7

[hr]

7) Bazen bir savaşta olduğunun farkına varmak için kafana bir darbe alman gerekir.

8

[hr]

8) Sınırlar da korkular gibi genellikle illüzyondan ibarettir.

9

[hr]

9) Hiçbir maçı kaybetmedim; sadece kazanmam için süre yetmedi.

10

[hr]

10) Bazıları yapmak ister, bazıları olmasını ister, bazıları ise yapar.

11

[hr]

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın