Dün sizlerle McDonald’s’ın da aralarında bulunduğu üç büyük fast food restoran zincirinin buzlu içeceklerinde dışkısal bakteri bulunduğuna dair bir haber paylaşmıştık. Ancak şimdi de McDonald’s’taki rahatsız edici durumun bununla sınırlı olmadığını gösteren bazı fotoğraflar ortaya çıktı.

Yaklaşık iki hafta önce ABD’nin Louisiana eyaletindeki bir McDonald’s çalışanı, çalıştığı restorandaki dondurma makinesinin içindeki bir parçanın görüntülerini paylaştı. Bu görüntülerde parçanın aşırı derecede küflenmiş olduğu görülüyordu.

Nick isimli çalışanın belirttiğine göre dondurma makinesindeki malzemenin birazını yanlışlıkla yere dökmesinin ardından, müdürü ona makineye yeniden malzeme doldurmasını söyledi. Bu iş için makineyle uğraşan Nick, bu sırada makinenin içindeki bu küflenmiş tablayı farketti.

McDonald’s çalışanı Nick, 14 Temmuz’da bu fotoğrafları Twitter’da paylaştı ve bu tweet, o zamandan bu yana 14.000’den fazla retweet ve 16.000’den fazla beğeni aldı. Mashable’ın belirttiğine göre Nick, yönetimi bu küflü tabla konusunda uyarmadı ve paylaştığı bu fotoğraflar nedeniyle kovuldu.

Nick, restoranın mutfak bölümünden başka fotoğraflar da paylaştı. Bu fotoğrafların bazıları, restoranda hijyene önem verilmediğini açık bir şekilde gözler önüne seriyor.

McDonald’s, bu olaya yönelik henüz bir açıklama yapmadı. Ancak şirketten bir yetkili, BuzzFeed’e yaptığı açıklamada dondurma makinesindeki küflü bölümün dondurmayla temas etmediğini ifade etti.

Bir Cevap Yazın