Bugüne kadar Google başta olmak üzere, teknoloj ve internet alanında faaliyet gösteren birçok büyük şirketin şaşaalı ofislerine dair birçok haber yapıldı. Ancak iş dünyasının sosyal ağı LinkedIn, bu şirketlerden biri değildi. Business Insider ise LinkedIn’in Manhattan, New York’ta bulunan ofisini ziyaret etti ve izlenimlerini takipçileriyle paylaştı.

LinkedIn’in Manhattan’daki ofisi ünlü Empire State binasında yer alıyor. New York ofisi, Empire State binasına 2011 yılında taşınmış. Bununla birlikte LinkedIn’in ofisi; binanın 22, 23, 24, 25, 26 ve 28. katlarında bulunuyor. Business Insider’ın haberine göre, şirketin Manhattan ofisinde toplamda 700 kişi çalışıyor.

Ofise gelenleri ilk olarak renkli resepsiyon alanı karşılıyor. Bu alanda çalışanlar ve ziyaretçiler için kitaplar ve kahve makinesi bulunuyor.

Ofiste bir sinema salonu bulunuyor. Çalışanlar, burada film izleyebilmenin yanı sıra, video oyunu da oynayabiliyorlar.

Ayrıca ofiste klavye, şarj cihazı ve kulaklık gibi elektronik cihazlarla dolu bir otomatik satış makinesi de bulunuyor. Personeller, kimlik kartlarıyla bu cihazları ücretsiz olarak alabiliyorlar.

Şirket, çalışanlarına ayda bir gün çeşitli aktivitelere katılma fırsatı sunuyor. Aşağıdaki fotoğrafta “Lost Cities” isimli oyunu oynayan LinkedIn çalışanlarını görüyorsunuz.

Pek şaşırtıcı olmasa da LinkedIn ofisinde bilardo masası, langırt masası ve karaoke makinesi gibi şeyler de bulunuyor.

Ofisteki konferans odalarının isimleri, farklı temalara göre belirlenmiş. Örneğin, bazı konferans odalarının isimleri, New York’taki cadde isimleri olarak belirlenirken bazılarında ise komedi şovu Saturday Night Live’ın eski oyuncularının isimleri tercih edilmiş.

Ofisteki çalışma alanı, esnek bir düzene sahip. Bu sayede çalışanlar, sık sık çalıştıkları yerleri  değiştirebiliyorlar.

Biraz kafasını dinlemek isteyen çalışanlar için ofiste bir kütüphane de bulunuyor. Çalışanlar buradaki kitaplardan okumak istediklerini eve götürebiliyorlar.

Şirketin New York ofisinde bu duvar resmi gibi birçok sanatsal öge bulunuyor.

Ofisteki en ilgi çekici noktalardan birisi, 133 adet çevirmeli telefon ile dekore edilen bu duvar. Doğru telefon açmak ve kapamak, duvarın arkasındaki odaya erişim sağlıyor. Ancak hangisinin doğru telefon olduğunu sadece LinkedIn çalışanları biliyor.

Beklenileceği üzere ofiste bir spor salonu da bulunuyor. Bu spor salonunda acemi eğitim programı, yoga ve grup fitness dersleri gibi imkanlar sağlanıyor.

Bir Cevap Yazın