Cisco’nun Connected Report dahilinde, internetin ve mobil cihazların üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller için anlamı ve bunların iş seçimine etkilerini daha iyi kavramak için gerçekleştirdiği araştırmada, yeni jenerasyonun iş seçerken çok daha farklı öncelikleri olduğu gözler önüne serildi. Para her dönem iş seçiminde kararları etkileyen önemli bir unsur olsa da, yeni jenerasyon gençler için artık paranın fazlalığından çok, rahat bir çalışma ortamı çok daha önemli. İnternet ve sosyal medya ise artık onların vazgeçilmezleri, hatta bunun için sizin şirketinizden bile vazgeçebilecek kadar ciddiler.

Cisco’nun araştırmasında gençlerin 3’te 2’si görüşme sırasında şirketin sosyal medya stratejileri hakkında bilgi almak istiyor. Bu politikalar çerçevesinde, sosyal medyayı kısıtlayıcı bir tutum içerisinde olan şirketlerde çalışmak istemeyenleri oranı %56. Ve 3’te 1’i içinde sosyal medya özgürlüğü ve cihaz kullanım esnekliği maaştan önce geliyor.

 

CWR_02a

 

Yeni jenerasyon, şirketlerinin sosyal medya ve teknoloji kullanımında iyi durumda olmasını istiyor. Çünkü kendileri çalışırken en az 3 farklı teknolojik cihaz kullanıyorlar. Bu cihazların kullanıldığı şirketlerde, hatta şirket tarafından onlara tahsis edildiği işletmelerde çalışmak onlar için oldukça önemli.

CWR_02a

Araştırmanın diğer sonuçlarına aşağıdaki infografikten ulaşabilirsiniz.

CWR_02a

CWR_02a

Bir Cevap Yazın