Hazırladığı Rap Şarkısıyla İş Başvurusu Yapan Adam 0

Özellikle ülkemizdeki iş dünyasını göz önüne aldığımızda, iş arayan biriyseniz “işinizin” oldukça zor olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İşinizde ister çaylak isterseniz de uzman seviyesinde olun, genellikle başvurduğunuz iş için yüzlerce, hatta bazen binlerce rakibiniz oluyor. Bu noktada da iş için aranan özelliklere daha uygun olan ve daha iyi bir özgeçmişe sahip olan kişiler bir adım öne çıkıyorlar. Ancak bazen bu da yeterli olmuyor, zira kariyer anlamında sizin kadar iyi ya da sizden daha iyi olan birileri mutlaka oluyor. Durum böyle olunca da bırakın işi almayı, görüşmeye bile çağrılmıyorsunuz. İşte bu noktada da onca kişi arasından öne çıkmak bir fark yaratmak gerekiyor.

VaynerMedia isimli dijital ajansa iş başvurusunda bulunan Dawayne Kirkland isimli şahıs da bu durumun farkına varmış olacak ki, iş başvurusunun alışılmadık bir şekilde gerçekleştirmiş. Kirkland, iş başvurusu için bir rap şarkısı hazırlamış ve başvurusunu bu şarkıyla yapmış.

Olayı kısaca anlatmak gerekirse VaynerMedia’nın kurucu ortağı olan Gary Vaynerchuk, Youtube hesabından yayımladığı bir videoyla “içerik yaratıcıları” aradıklarını duyuruyor. Dawayne Kirkland da işe başvuran diğer kişiler arasından öne çıkmak için “iş başvurusu niteliğinde” bir rap şarkısı yapmaya karar veriyor. Kirkland, hazırladığı şarkıda niteliklerinden ve neden işe alınması gerektiğinden bahsediyor.

Kirkland, iş başvurusu için yaptığı şarkının videosunu iki gün önce Youtube’da yayımladı. Dün gece ise Kirkland’ın bir arkadaşı bu videoyu Reddit’te paylaştı ve video, sadece birkaç saat içerisinde Reddit’te en çok konuşulan konular arasına girmeyi başardı. Ayrıca bu yazıyı yazdığım sırada video, Youtube’ta 650.000 izlenme sayısını geçmişti. Kirkland’ın iş başvurusu için hazırladığı şarkının videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kirkland’ın işe alınıp alınmadığı konusuna gelecek olursak; Kirkland’ın arkadaşının belirttiğine göre Kirkland’a başvurusuyla ilgili olarak hala dönüş yapılmamış. Umarım WaynerMedia ya da bir başka şirket, Kirkland’ı işe alır ve kendisinin bu yaratıcı girişimi, bu şekilde ödüllendirilmiş olur.

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Booking Türkiye’de Hizmetlerine Devam Edeceğine İnanıyor 0

23 Ekim’de 5. duruşması yapılacak Booking.com’un yetkilileri, “Umuyoruz ki yakında ülke içi seyahatlere ilişkin servislerimizi tekrar sunacağız” dedi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) açtığı dava üzerine Türkiye’deki faaliyetleri 29 Mart’ta durdurulan online otel rezervasyon portalı Booking.com yetkilileri, 23 Ekim’de yapılacak beşinci duruşma öncesinde olumlu mesajlar verdi. Habertürk’e konuşan yetkililer duruşmadan umutlu olduklarını belirtti.

Yetkililer, “Türkiye ile uluslararası çaptaki çalışmalarımız devam edecek. Türkiye’nin göz alıcı doğal güzellikleriyle eşsiz kültürünü keşfetmek için tüm dünyadan burayı ziyaret edecek seyahatçilere aracı olmayı sürdürüyoruz. Türkiye’deki kullanıcılarımız da uluslararası seyahatlerinde hizmetlerimizden yararlanabilirler” diye ekledi. Türkiye’de hizmet veremediklerini anımsatan yetkililer, “Umuyoruz ki yakında ülke içi seyahatlere ilişkin servislerimizi tekrar sunacağız. Bu kapsamda Türkiye’deki resmi kanallarla diyaloğumuzu açık tutmaya devam ediyoruz. Hizmetlerimizin Türkiye içinde kullanıma tekrar açılması için uzlaşma sağlanacağına inanıyoruz” ifadesini kullandı.

TÜRSAB’ın yaptığı bu hamlenin ardından Booking’in yaptığı açıklamayı da buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

Neden Satın Alıyoruz? Sorusuna En ‘Kişisel’ Yanıtı Veren Sergi 0

Bilimsel içgörüyü sanatsal bir ilhamla bir araya getiren eBay ekibi ‘Alışveriş Sanatı’ ismini verdiği bir sergi ile tüketicilerin kendi satın alma kararlarını nasıl verdiklerini anlamasına yardım ediyor ve onları daha akıllı seçimler yapması konusunda bilinçlendiriyor.

 “İnsanlar neden satın alır?” sorusu yıllar boyu Tüketici Davranışları bilimini geliştirmeye katkı sağladı ve bizleri sadece ihtiyacımız olanı alma evresinden kompleks satın alma davranışlarımızı çözen büyük bir alışveriş dünyasına taşıdı. Ancak hiçbir araştırmacı, neden satın alıyoruz sorusuna bulduğu cevabı daha önce tüketicilerle birebirde paylaşmamıştı.

Dünyaca ünlü e- ticaret şirketi eBay, Saatchi Art işbirliği ile Londra’da başlattığı Alışveriş Sanatı’ sergisinde nörobilim ile sanatı mükemmel bir biçimde harmanlayarak kişilerin “Aslında bir ürünü neden satın alıyoruz?” sorusunun cevabını kendilerinin deneyimlemesine olanak veriyor.

Sergiyi ziyaret edenlere verilen beyin dalgalarını ölçen kafa bantları, kişilerin çeşitli koleksiyonlara baktıkları zaman beyinlerinde oluşan tepkileri ölçüp bunlardan bir veri oluşturuyor. Böylelikle e-Bay kişilerin verilerini analiz ederek, alışveriş için onları nelerin heyecanlandırdığı, hangi etkenlerin alışverişten uzaklaştırdığını analiz edebiliyor.

Sergide, tablet içinde oyunlar, heykeller, resimler ve birçok farklı obje bulunuyor. Kişiler sergiyi gezmeyi bitirdiğinde, her esere verdikleri nörolojik yanıtları içeren bir analiz ile beraber, o kişinin satın almaktan hoşlanabileceği bir ürün listesi de e-mail olarak kişiye ulaşıyor.

Kişilere kendi satın alma davranışlarını bir ayna gerçekçiliğinde gösteren sergi, eBay’de geleceğin alışveriş deneyiminin nasıl olacağı konusunda da bir öngörü sağlıyor.

Kullanıcı verilerimizin birçok şirket tarafından ‘bize sundukları deneyimi iyileştirmek’ için kullanıldığı konusundan hepimizin artık haberdar olduğunu varsayarsak, eBay’in bu sergi ile kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi konusunda birkaç adım öne geçtiğini söyleyebiliriz öyle değil mi?

 

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link