Sultanahmet Köftecisi, 96 yıllık tarihine yeni sayfa ekleyerek Avrupa’daki ilk şubesini İngiltere’nin Manchester kentinde açtı.

İlk ateşi, bir süre önce Sultanahmet Köftecisi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tezçakın’ın eşi İsabel Tezçakın tarafından yakılan Manchester Şubesi’nin resmi açılışı yapıldı.

Açılışa katılan Manchester Belediye Başkanı Tony Lloyd, bir asırlık geçmişi olan Türkiye’nin en ünlü markalarından birine evsahipliği yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını bildirdi.

Lloyd, oldukça lezzetli bulduğu Türk köftelerini, Manchester’daki Türklerin yanı sıra İngilizlerin de seveceğine inandığını söyledi.

Sultanahmet Köftecisi’nin yurt dışı operasyonlardan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mert Tezçakın da başarılı işadamı ve işletmeci Nezir Korkut ile İngiltere için master franchise anlaşması yaptıklarını anımsatarak, “Bir işletmenin yurtdışında başarılı olabilmesi için doğru partnerlerle çalışılması gerekir. Uzun yıllar doğru kişiyi bulmak için bekledik ama buna değdi. Markamızın İngiltere’de çok başarılı olacağına, kısa sürede yeni şubeler açacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Sultanahmet Köftecisi Manchester Şubesi’nin açılış kurdelesi Belediye Başkanı Tony Lloyd, Mert Tezçakın, Nezir Korkut ve British Time Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şah Karataş tarafından ortaklaşa kesildi. Sultanahmet Köftecisi Genel Müdürü Burak Duman da açılışta hazır bulundu.

İlk yurt dışı deneyimlerini kardeş ülke Azerbaycan’da yaşayan Sultanahmet Köftecisi’nin Bakü’de üç şubesi bulunuyor. Avrupa’daki ikinci şube 15 gün içinde Almanya’da Münih’in en prestijli bölgesi Hauptbahnhof’ta açılacak. Münih Şubesi’nin açılışını Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tezçakın ile eşi İsabel Tezçakın yapacak. Tarihi köftecinin daha sonraki durağı ise KKTC olacak.

İlk Siz Öğrenin!

Pazarlama dünyasına dair merak ettiğiniz ne varsa haftalık bültenimizde!

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here