9 yıl önce 3 üniversite öğrencisinin girişimi olarak Beyoğlu’nda açılan “KafePi” bugün Türkiye sınırlarını aşan ender markalarımızdan biri olarak, Londra’daki ilk şubesini hizmete açmaya hazırlanıyor. Kahve Dünyası, Simit Sarayı gibi markalarımızdan sonra Avrupa’da şube açacak olan KafePi, kurulduğu 2004 yılından bu yana önemli bir ivme yakalayarak açılan 20 şube ile gece hayatının önemli mekanlarından biri haline geldi.

Kafe Pi’nin kurucularının aslında tesadüfen aldıkları küçük bir barın işletmesiyle başlayan profesyonel işletmecilik hayatları, ‘öğrenci’ konseptiyle bugün büyük bir eğlence markasına dönüştü. İlk işletmelerinden itibaren büyüklere yasak koymasalar da kibarca biz daha çok üniversite öğrencisine hitap ediyoruz diyerek hedef kitlelerini belirleyen kurucuların, çalışan tercihleride öğrencilerden yana.

21. şubelerini Londra’ya açmanın heyecanını yaşayan genç girişimciler, aynı konsepti Londra’da da sürdüreceklerini belirterek, “Çapımız ne kadar değişirse değişsin biz değişmeyeceğiz” diyorlar. Hürriyet’e verdiği demeçte kuruculardan Engin Yaşar, 2014 yılında İstanbul’a da otel açmayı planladıklarını anlatarak, New York’un ünlü otellerinden ‘Standart Otel’ tarzında dikkat çeken bir otel olacağını söyledi. Otelleri öğrencilik hayatında grubun kafelerinde müşteri olanlar için açtıklarını söyleyen Yaşar, “Biz çalışanlarımız ve müşterilerimiz ile bir aile gibiyiz. Yöneticilerimizin bir   çoğu müşteriyken kafelerde çalışmaya başlayıp yükselen isimler. Hedefimiz üniversitelerin olduğu her şehirde en az bir Kafe Pi olması. Yıllık 1.7 milyon kişi bizim mekanlarımıza geliyor” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın