Books are displayed at the annual Paris book fair March 14, 2008. Israel is the guest of honour of the Paris book fair. REUTERS/Charles Platiau (FRANCE) - RTR1YFGT

Kitap okumak çok uzağımızda duruyor gibi görünse de aslında hayatımızın her anında olması gereken bir eylem. İşte yapılan ufak bir araştırmaya göre, Fortune 500 listesinde kendisine yer bulan şirketlerin tanıdık 150 CEO’sunun özellikle okumanızı önerdiği 10 kitap.

Listenin başında bir yönetim çalışması olan Good to Great bulunuyor. Listenin ilk sırasında, rakiplerine açık ara farkla 35 CEO tarafından önerilen kitap size yönetim disiplinini detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı sunuyor.

Diğer kitaplar da özellikle yönetim alanında kendinizi geliştirme imkanı sağlayan kitaplar. Linke tıklayarak kitapların bu listede kendine yer bulmuş 138 kitabın tam listesine ulaşabilirsiniz.

İyi okumalar :)

books pz

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın