Facebook uzun zamandan beri beklenen şirketler için özel versiyonu Facebook Workplace’i kullanıma açtı. Kendi bünyesinde bir yıl önce geliştirdiği ve kullandığı Workplace için hafta başından itibaren başvurular alınıyor.

Normal sürümünden birçok farklı özellik içeren Workplace’in freelance çalışanlar ve startuplar için oldukça etkili bir kullanımı olduğunu söylemek zor olmaz. Aynı zamanda şimdiden 100’in üzerinde bir grubunda Workplace kullanıcısı olduğunu söyleyebiliriz.

workplace-pazarlamasyon

Şirket içi iletişim için kullanılan birçok uygulama ve servisin önemli bir rakibi haline gelmesine kesin gözüyle bakılan Facebook Workplace’in avantajlarını ise şöyle sıralayabiliriz;

1- Temel Facebook özelliklerinin tamamına iş için etkin kullanma imkanı sunuyor. Bunun yanısıra Çoklu Şirket Grupları, video-konferans altyapısı, haberleşme servisi gibi özelliklerle bağlantıyı güçlendiriyor.

2- Microsoft ve Deloitte gibi devlerle geliştirdiği Workplace Partner programı sayesinde çalışma ortamı için etkin ve yeni çözümler sunabiliyor.

3- Grup aramaları, çeviri hizmetleri, üst düzey dosya paylaşım servisleri ile freelance çalışan şirket gruplarının işini kolaylaştırıyor.

4– Servis sektöründe çalışanlar için sunduğu mobil çözümlerle erişebilirliğe katkı sağlıyor.

5- Facebook kar amacı gütmeyen vakıf/dernek gibi kurumlarla eğitim kurumlarına Workplace’i ücretsiz kullanıma sunuyor.

Dünya üzerinde birçok ülkede yaygın kullanılmaya başlanan Workplace’in yapılan duyuru ve genel kullanıma sunulmasının nasıl etkiler yaratacağı merak ediliyor. Ayrıca oldukça büyük bir bulut altyapısı bulunan sistemin şirket içi deneyimlere yapacağı etki de merak edilenlerin başında geliyor.

Paylaş
Dijital İletişim, Pazarlama, Girişimcilik Tutkunu, Enformasyon Sistemleri Profesyoneli. Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı

Bir Cevap Yazın