“Yılın üçüncü çeyreğinde Türk Telekom Grubu güçlü finansal ve operasyonel performans göstermeye devam etti.” 

Türk Telekom Grubu CEO’su Hakan Kanafani

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Türk Telekom, henüz 2012 yılı bitmemesine rağmen meyvelerini toplamaya başladı. Geçtiğimiz günlerde 3. çeyrek sonuçlarını açıklayan şirket, elde edilen 636 milyon TL’lik net kâr ile uzmanlar tarafından beklenen 656 milyon TL’lik net kâra ulaşamasa da 4. çeyreğe yüzü gülen taraf olarak girmeyi başardı.

Her geçen yıl Türkiye’nin bir numaralı dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Türk Telekom Grubu’nun toplam yatırım tutarı geçtiğimiz 9 ay(ocak-eylül) itibariyle 1,7 milyar TL’ye ulaştı. Grubun geliri geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 6 artarak 3,2 milyar TL’ye yükseldi.

Türk Telekom Grubu CEO’su Hakan Kanafani, 3. çeyrek sonunda sahip olunan bu başarıyı şu sözlerle değerlendirdi:

Yılın üçüncü çeyreğinde Türk Telekom Grubu güçlü finansal ve operasyonel performans göstermeye devam etti. Grup gelirleri yıldan yıla yüzde 6 büyüyerek 3,2 milyar TL’ye ulaştı ve FAVÖK(faiz, vergi ve amortisman öncesi kar) marjı yüzde 40 olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz yıla kıyasla daha düşük finansal harcamalarla desteklenerek 3. çeyrekte net kâr yıldan yıla yüzde 77 artışla 636 milyon TL’ye yükseldi. Türk Telekom Grubu yatırımlarına devam etti ve yatırımlar ilk dokuz ayda 1,7 milyar TL’ye ulaştı.

Sabit geniş bantta data tüketimi ve hızının artması yönünde belirgin eğilim sürerken toplam müşteri sayısı 7 milyona ulaştı. Mobil tarafta 3. Çeyrekte daha yüksek kârlılıkla güçlü büyümemizi sürdürmeye devam ettik. Mobil gelirlerimiz yıldan yıla yüzde 11 artarak 910 milyon TL’ye yükseldi.

Bir Cevap Yazın