Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından Moody’s özellikle İstanbul’da devam eden protestoların giderek şiddetlenmesi halinde bu durumun İstanbul’u negatif etkileyeceğini vurguladı.

Moody’s tarafından bugün yapılan açıklamada iki haftayı aşkın bir süredir devam eden Gezi Parkı olaylarına değinildi. Bu sonuçların İstanbul’un yatırım ihtiyaçlarını ve varlık satışı kabiliyetini negatif yönde etkileyeceğine, buna paralel olarak kredi notunun negatif eğilim içinde olduğuna yer verildi.

Yabancı yatırımcıların cesaretlerinin kırılacağına ve İstanbul’un gayrimenkul cazibesinin yitirileceği açıklamalarında bulunan kuruluş aynı zamanda Türkiye’ye gelen Turist sayısının %25’inin İstanbul’a geldiğini belirterek bu oranda gözle görünür bir düşüş yaşanılacağını vurguladı.

Başbakan Erdoğan yaptığı son açıklamada  yaşanan olayların Türkiye’ye maliyetinin 100 milyon TL olduğuna değindi. Moody’s gibi diğer derecelendirme kuruluşlarının da olayların şiddetlenmesi halinde uyarılarına devam edeceği kesin. Eğer böyle devam ederse negatif yönlü hareketlenmenin kaçınılmaz olacağı ve oluşan zararın bu rakamla sınırlı kalmayacağı aşikâr…

İlk Siz Öğrenin!

Pazarlama dünyasına dair merak ettiğiniz ne varsa haftalık bültenimizde!

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

2 YORUMLAR

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here