GittiGidiyor, 2015’in üçüncü çeyreğine ait verilerini açıkladı. GittiGidiyor 2015’in üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre (Temmuz-Ağustos-Eylül 2014) yüzde 58 büyüdü. GittiGidiyor’da yılın ilk 9 ayında yaklaşık 2 saniyede 1 ürün satıldı ve toplamda 1.7 milyar sayfa görüntülenirken, en çok alışveriş yapılan gün Pazartesi oldu.
GittiGidiyor’un mobil uygulamalarının indirilme sayısı 2.7 milyonu aşarken geçen yılın aynı dönemine göre %191 büyüdü. Mobildeki ziyaret sayısı 2015’in üçüncü çeyreğinde geçtiğimiz senenin üçüncü çeyreğine göre yüzde 92 arttı.
2015’in üçüncü çeyreğinde (Temmuz-Ağustos-Eylül 2015) en çok Süpermarket kategorisi büyüdü! 
Geçtiğimiz senenin üçüncü çeyreğine göre büyüme en fazla büyüme gösteren kategoriler sırasıyla  Süpermarket (%574), Ses ve Görüntü Sistemleri (%170), Beyaz Eşya & Küçük Ev Aletleri (%99), Cep Telefonu & Aksesuar (%59) ve Kozmetik & Kişisel Bakım (%57) oldu.
En çok alışveriş yapan iller sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Konya, Adana, Muğla ve Balıkesir olarak açıklandı. Kategori büyüklükleri açısından GittiGidiyor’da liderliği Cep Telefonu & Aksesuar üstlenirken ardından  Beyaz Eşya & Küçük Ev Aletleri, Bilgisayar ve Tablet kategorileri geldi.

Bir Cevap Yazın