GittiGidiyor 2015’in üçüncü çeyreğinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre mobilde yüzde 191 büyüdü

GittiGidiyor, 2015’in üçüncü çeyreğine ait verilerini açıkladı. GittiGidiyor 2015’in üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre (Temmuz-Ağustos-Eylül 2014) yüzde 58 büyüdü. GittiGidiyor’da yılın ilk 9 ayında yaklaşık 2 saniyede 1 ürün satıldı ve toplamda 1.7 milyar sayfa görüntülenirken, en çok alışveriş yapılan gün Pazartesi oldu.
GittiGidiyor’un mobil uygulamalarının indirilme sayısı 2.7 milyonu aşarken geçen yılın aynı dönemine göre %191 büyüdü. Mobildeki ziyaret sayısı 2015’in üçüncü çeyreğinde geçtiğimiz senenin üçüncü çeyreğine göre yüzde 92 arttı.
2015’in üçüncü çeyreğinde (Temmuz-Ağustos-Eylül 2015) en çok Süpermarket kategorisi büyüdü! 
Geçtiğimiz senenin üçüncü çeyreğine göre büyüme en fazla büyüme gösteren kategoriler sırasıyla  Süpermarket (%574), Ses ve Görüntü Sistemleri (%170), Beyaz Eşya & Küçük Ev Aletleri (%99), Cep Telefonu & Aksesuar (%59) ve Kozmetik & Kişisel Bakım (%57) oldu.
En çok alışveriş yapan iller sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Konya, Adana, Muğla ve Balıkesir olarak açıklandı. Kategori büyüklükleri açısından GittiGidiyor’da liderliği Cep Telefonu & Aksesuar üstlenirken ardından  Beyaz Eşya & Küçük Ev Aletleri, Bilgisayar ve Tablet kategorileri geldi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlama alanında Türkiye’nin en çok okunan blogu : Pazarlamasyon‘un kurucusu.

Bir Cevap Yazın

Çocukların, Diğer Çocukların Hayallerini Gerçekleştirdiği Yardım Platformu: Daymaker

Son zamanlarda hep günümüz çocuklarının teknoloji ile iç içe büyüdüğünden, zorluklar ya da hayatın gerçeklerinden pek haberleri olmadığından yakınıyoruz.  Oysa çocuklarımızın içinde paylaşma güdüsü hali hazırda var. Peki bunu tetiklemek, paylaşmanın, yardımlaşmanın başka çocukları mutlu etmenin neşesini onlara nasıl yaşatabiliriz? Kuruluş amacı çocukların, yardıma ihtiyacı olan çocuklara bağış yapmasını sağlayan bir platform olan Daymaker ile tanışın.

Daymaker aslında çocukları merkeze alan bir bağış platformu. Geleceğin bilinçli ve yardımsever ebeveynlerinin çocukken bu hissi yaşayarak büyüyen kişilerden oluştuğuna inanan platform olarak, yardım dernekleri ve okullara beraber çalışarak çanta, okul malzemesi, kıyafet, oyuncak ya da farklı ihtiyaçları olan çocukları belirliyor, yardım etmek isteyen aileler ile iletişime geçerek dezavantajlı çocukların yüzlerinde gülümsemeye sebeb oluyorlar.

Çocuklarına yardımlaşmanın, paylaşmanın ve iyiliğin muhteşem gücünü göstermek, bu bilinçle çocuklarını yetiştirmek isteyen aileler içinde mükemmel bir platform olan Daymaker, belki de yeni bir oyuncak almak için harçlık biriktiren çocuklara, gerçekten ihtiyacı olan hiç tanımadığı bir akranına yardım etme imkanı sunuyor.

Yardımlaşma süreci ise olukça basit; 

Yeni yıl ya da bayram, okul ihtiyaçları ya da doğum günü gibi yardım etmek ya da hediye vermek istediğiniz bir konuyu seçiyorsunuz. Sonrasında sistem kendi işbirliğinde olduğu yardım derneklerinde ihtiyacı olan çocukları ve hikayelerini görebileceğiniz bir sayfaya sizi yönlendiriyor. O sayfada karşınıza çıkan çocukların hikayelerini okuyup, neleri sevdiğini, şuanda ne gibi ihtiyaçları olduğunu görebiliyorsunuz. Seçtiğiniz çocuğun istek listesinde yer alan ürünlerden birisini sepetinize ekliyor ve sanki online alışveriş yapıyormuş gibi ödemesini yapıyorsunuz.

Satın aldığınız ürünü kendi deposundan, o çocuğa yardımcı olan derneğe kargolayan Daymaker, hediyenizin zamanında ulaşmasını sağlıyor. Hediyeniz kargolandığı anda o ürüne ait faturanız size gönderiliyor. Sistemde kendi hesabınızda yardım ettiğiniz ürünleri görebiliyor, size verilen kargo takip numarası ile yardımın ulaştığından emin olabiliyorsunuz.

Aslında ülkemizde de ihtiyaç sahibi ve yardımcı olmak isteyenleri buluşturan bir platform var: İhtiyaç Haritası. Ailecek kocaman kalbinizi gösterebilmek adına İhtiyaç Haritasına göz atabilirsiniz.

 

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

İstanbul’da iTaksi Dönemi Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Akıllı Ulaşım Sistemlerini Tüm Toplu Ulaşım Araçlarını Kapsayacak Şekilde Yaygınlaştırmak” olarak belirlenen stratejik hedefi çerçevesinde İTAKSİ Taksi taşımacılığının, toplu ulaşım sistemiyle entegrasyonunu sağlayacak adımlarından biri hizmete alınıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Akıllı Şehir” konseptine milli yazılımla yeni bir vizyon getiren “İTAKSİ” projesi, zamandan ve yakıttan tasarruf sağlayacak.

İBB Başkanı Uysal: “iTaksi uygulaması tamamıyla yerli ve milli bir yazılım. İlk defa ticari taksilerde hayata geçirilecek bu sistem sayesinde taksici esnafıyla müşteriler daha kolay ve pratik bir şekilde buluşacak.Bu sistemle taksici esnafımız fazla yakıt harcamadan, trafiği fazla meşgul etmeden müşterinin ayağına rahatlıkla gidecek. Taksi ihtiyacı olan vatandaşlarımız da teknoloji sayesinde çok zorlanmadan en yakınındaki taksiye ulaşacak” dedi.

İSTANBUL (AA) – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, tamamıyla yerli ve milli bir yazılım olan iTaksi uygulamasıyla taksici esnafı ile müşterilerin daha kolay ve pratik bir şekilde buluşacağını kaydetti.

İstanbul Kongre Merkezindeki “Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası” kapsamındaki organizasyona katılan Uysal, burada iTaksi uygulamasını tanıttı.

İstanbul’daki mevcut taksileri ve taksici esnafını teknolojiyle buluşturmak için gayret gösterdiklerini anlatan Uysal, uygulamanın 2 yıllık çalışmanın ürünü olduğunu belirterek, “Tabii bütün dünya şu anda hiçbir aracı olmayan çok geniş bir araba ağı, sistemi olan Uber’i çok konuşuyor. Ancak baktığımızda bu sistemin bizim açımızdan sıkıntıları var. İstanbul’da yıllardır oluşmuş mevcut taksici esnafı, bunların yıllardır emek vererek oluşturdukları bir ağ ve ticari taksi plakasının bir değeri var. Uber her şeyi alt üst eden bir yapı. ‘Madem teknoloji bu kadar gelişiyor, insanların hayatını kolaylaştırıyor, o zaman teknolojiyi kullanılırken faydalı hale getirelim’ dedik.” diye konuştu.

İBB olarak İstanbul Taksiciler Odası ile mevcut sistemi daha iyi işler hale nasıl getirebileceklerini görüştüklerini de belirten Uysal, “Burada iki önemli husus var. Taksilerin sokakta daha az gezerek müşteriye ulaşması ve müşterinin daha kolay bir sistem üzerinden taksiye ulaşması. Bu en önemli şey. İki taraf da güvenli bir ortam istiyor. Şu anda İstanbul’da iTaksi uygulamamız bunların tamamını çözmüş olacak.” dedi.

Taksicilerin sisteme üye olmak için araçlarında belirli standartların olması gerektiğini ifade eden Uysal, sistemle taksicilerin fazla yakıt harcamadan, trafiği fazla meşgul etmeden müşteriye, taksi ihtiyacı olan vatandaşların da teknoloji sayesinde zorlanmadan en yakınındaki taksiye ulaşacağını söyledi.

Sistemle trafiğin biraz rahatlayacağını, İBB’nin en büyük kazancının bu olacağını dile getiren Başkan Uysal, şöyle devam etti:

“Uygulamanın işletim sistemi İBB tarafından hazırlandı. Nakit, kredi kartı ve İstanbulkart ile ödeme imkanı sunulacak. Güvenlik açısından da taksi içinde kamerası var. Sistem üzerinde şoförle ilgili bütün bilgilerin kayıtlı olması ve teknolojik desteklerin araç içinde var olması önemli. Yine müşterinin de kim olduğunun görülebilmesi adına sisteme kayıtlı olması, sistemin de devamlı denetlenebilir olması, müşteriyle taksiyi hızlı buluşturduğu kadar iki tarafın karşılıklı güven ortamında buluşmasını sağlıyor. İsteyen her taksici kolaylıkla sisteme dahil olabilecek. Şu anda kadar 4 bin civarındaki taksiye iTaksi uygulaması kapsamında teknolojik sistem yerleştirildi. Yani sistem işlemeye başlamadan 4 bin taksicimiz kayıt olmuş vaziyette. Devamında İstanbul’daki vatandaşlarımız, İBB’nin başka uygulamalarında olduğu gibi akıllı telefonlarına iTaksi uygulamasını da indirip kullanabilirler. Vatandaşlarımız şu anda klasik ticari taksilerimiz, Turkuaz Taksi ve biraz daha lüks segment dediğimiz Siyah Taksi’den hangisini isterse çağırabilecek.”

Sistemin hayata geçirilmesinde İBB’nin maddi olarak çok küçük bir kazancının olacağını sadece komisyon olarak 5 lira gibi bir para alınacağını hatırlatan Uysal, iki ay boyunca üye olmak isteyen kişilerden herhangi bir ücret alınmayacağını vurguladı.

“iTaksi uygulamasının dışında herhangi bir sisteme üye olunmayacak ve başta türlü yolcu alınmayacak” iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Uysal, taksici esnafının eski usulle işine devam edebileceğini bildirdi.

iTaksi’nin yerli ve milli bir yazılım olduğunu sözlerine ekleyen Uysal, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur ve TİM Başkanı Mehmet Ekşi ile birlikte bir taksiye binerek uygulamayı denedi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link