Garanti Bankası’nın Yatırım Platformu Paragaranti Yenilendi! 0

Son zamanlarda chatbot’lar, markalar tarafından sıklıkla kullanılmaya başlandı ve başarılı chatbot örnekleri gerçekten kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Bu başarılı chatbot örneklerinden biri de Garanti’den geldi. Garanti Bankası, yatırım platformu Paragaranti’ye API tabanlı bir yatırım chatbot’u ekledi. Bu chatbot, “Dövizin durumu ne?” ve “Altın fiyatları ne kadar?” gibi birçok soruya yanıt verebiliyor.

Ayrıca Paragaranti, neredeyse baştan aşağı yenilendi ve platforma chatbot’un haricinde yeni özellikler eklendi. Artık Paragaranti kullanıcıları; takip ettikleri yatırım araçlarını “İzlediklerim” kategorisine ekleyerek onlara daha kolay erişim sağlayabiliyor ve akıllı alarmlar sayesinde istenilen yatırım araçları ve kategoriye yönelik olarak kısa mesaj ya da e-posta aracılığıyla bilgi edinebiliyorlar.

Kullanıcılar, Garanti uzmanlarının piyasa hakkındaki yorum ve analizlerine kolay bir şekilde erişebilmekle birlikte, Milliyet gazetesi yazarlarından Güngör Uras’ın piyasayı yorumladığı videolara ulaşabiliyorlar. Platforma eklenen bir başka yenilik ise “hemen al-sat” butonları. Bu butonlar sayesinde kullanıcılar, Garanti İnternet ve Garanti Cep üzerinden ilgili yatırım aracının alım-satım ekranlarına direkt olarak erişebiliyorlar.

Yeni eklenen ve anasayfada da bulunan finansal araçlar sayesinde kullanıcılar, çeşitli yatırım araçlarının TL bazında getirisini karşılaştırabiliyor. Bununla birlikte, siteye bir de finans sözlüğü eklendi. Bu sözlük sayesinde finansal terimler hakkında bilgi edinmek mümkün. Son olarak bundan böyle Paragaranti kullanıcılarının Garanti’nin çeşitli risk grupları için hazırladığı yatırım tavsiyelerine ve Garanti Yatırım’ın hisse öneri raporuna da ulaşabileceklerini belirtelim.

Garanti’nin yatırım platformu Paragaranti’nin yenilenmiş hali, eskisinden çok daha kullanıcı dostu bir arayüze sahip ve yatırımcıların son derece işine yarayacak birçok faydalı özelliği bünyesinde barındırıyor. Yatırımcılar, Paragaranti’nin yeni hali sayesinde piyasayı çok daha kolay bir şekilde takip edebiliyor ve yatırım yapabiliyor.

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Wal-Mart Türkiye’ye Girmiyor: Şirket Pazarı İncelemek İçin Açtığı Ofisini Kapattı 0

2013 yılında Dubai’deki satın alma ofisini Türkiye’ye taşıyan Wal-Mart, buradan da ayrılma kararı aldı.  Geçen hafta çalışanlara yapılan tebligata göre Wal-Mart, Türkiye’deki bölgesel satın alma ofisini kapattı.

Uzun yıllardır Türkiye perakende pazarına girip girmeyeceği tartışılan Wal-Mart 2013 yılında Türkiye’yi daha yakından izlemek ve bölgesel satın almanın merkezi haline getirmek için bir karar alarak yeni bir ekiple yola koyuldu.

Bu ekibin asıl amacı perakende sektörünü yakından izlemek, gerekli raporlamaları yapmak ve Orta Doğu bölgesinin satın almasını regüle etmekti. Bu süreçte Ürdün, Mısır ve Türkiye’den yapılan ciro 5 milyon dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak şirket son dönemlerde e-ticarette yaşanan gelişmelerin ardından bazı ülkelerde operasyonlarını küçültme kararı almıştı. Bu karar doğrultusunda İstanbul’daki ofisi de kapattığı öğrenildi.

Wal-Mart, buradaki ofisten yaptığı satın almalar ile dünyanın birçok ülkesindeki marketlere ürün tedarik ediyordu. 10 kişilik ekibin yer aldığı ofis, Wal-Mart’ın Türkiye’ye gelebileceğinin de sinyalini vermişti. Ancak aradan geçen zamanda Wal-Mart, Türkiye’de şube açmazken bölgesel alım ofisini de kapattı. Perakende devinin süpermarket kolu Asda’ya bağlı konfeksiyon markası George’un ise Türkiye’deki faaliyetlerine devam edeceği öğrenildi.

Kaynak: Hürriyet

Alman Devi Henkel Eczacıbaşı’dan Hisse Satın Aldı 0

EIS Eczacıbaşı İlaç, Eczacıbaşı-Schwarzkopf’daki yüzde 47 hissesini 2.9 milyon euroya Henkel’e sattı.

Şirket’ten KAP’a yapılan açıklamada, Eczacıbaşı-Schwarzkopf Kuaför Ürünleri Pazarlama’daki toplam 1.175 milyon TL nominal bedelli payın 2.92 milyon euro bedel ile Henkel KGaA’nın bağlı ortaklığı olan Henkel Central Eastern Europe Operations Gesellschaft’a satılmasına kara verildiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“4 Mayıs 2017 tarihli açıklamamızda sermayesinde %47 oranında pay sahibi olduğumuz iş ortaklığımız Eczacıbaşı-Schwarzkopf Kuaför Ürünleri Pazarlama A.Ş.’deki (Eczacıbaşı- Schwarzkopf) paylarımızın satışı için görüşmelere başlandığını; 3 Temmuz ve 31 Ağustos 2017 tarihli açıklamalarımızda ise görüşmelere devam edildiğini duyurmuştuk. Görüşme sürecinde alıcı firma Henkel KGaA’nın bağlı ortaklığı olan Henkel Central Eastern Europe Operations Gesellschaft mbH (“Henkel”) olarak belirlenmiş olup, yönetim kurulumuzun bugünkü toplantısında; şirketimizin, Eczacıbaşı-Schwarzkopf’da sahibi olduğu toplam 1.175.000 TL nominal bedelli paylarının, mevzuat ve sözleşmeler uyarınca tamamlanması gereken tüm işlemlerin yasal prosedürlere ve sözleşmelere uygun olarak tamamlanmasına bağlı olarak 2.922.758 Avro satış bedeli üzerinden Henkel’e satılmasına karar verilmiştir.”

Profesyonel saç kozmetiği alanında hizmet veren Schwarzkopf Professional ve Eczacıbaşı Holding ortaklığı yüzde 50-50 ortaklıkla 1999 yılında kurulmuştu. Firma, sadece kuaför kullanımına yönelik veya kuaför salonundan satışa sunulan saç kozmetik ürünlerinin ithalat ve pazarlamasını gerçekleştiriyor.

Kaynak 1

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Hemen Kaydolun
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link