Son zamanlarda chatbot’lar, markalar tarafından sıklıkla kullanılmaya başlandı ve başarılı chatbot örnekleri gerçekten kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Bu başarılı chatbot örneklerinden biri de Garanti’den geldi. Garanti Bankası, yatırım platformu Paragaranti’ye API tabanlı bir yatırım chatbot’u ekledi. Bu chatbot, “Dövizin durumu ne?” ve “Altın fiyatları ne kadar?” gibi birçok soruya yanıt verebiliyor.

Ayrıca Paragaranti, neredeyse baştan aşağı yenilendi ve platforma chatbot’un haricinde yeni özellikler eklendi. Artık Paragaranti kullanıcıları; takip ettikleri yatırım araçlarını “İzlediklerim” kategorisine ekleyerek onlara daha kolay erişim sağlayabiliyor ve akıllı alarmlar sayesinde istenilen yatırım araçları ve kategoriye yönelik olarak kısa mesaj ya da e-posta aracılığıyla bilgi edinebiliyorlar.

Kullanıcılar, Garanti uzmanlarının piyasa hakkındaki yorum ve analizlerine kolay bir şekilde erişebilmekle birlikte, Milliyet gazetesi yazarlarından Güngör Uras’ın piyasayı yorumladığı videolara ulaşabiliyorlar. Platforma eklenen bir başka yenilik ise “hemen al-sat” butonları. Bu butonlar sayesinde kullanıcılar, Garanti İnternet ve Garanti Cep üzerinden ilgili yatırım aracının alım-satım ekranlarına direkt olarak erişebiliyorlar.

Yeni eklenen ve anasayfada da bulunan finansal araçlar sayesinde kullanıcılar, çeşitli yatırım araçlarının TL bazında getirisini karşılaştırabiliyor. Bununla birlikte, siteye bir de finans sözlüğü eklendi. Bu sözlük sayesinde finansal terimler hakkında bilgi edinmek mümkün. Son olarak bundan böyle Paragaranti kullanıcılarının Garanti’nin çeşitli risk grupları için hazırladığı yatırım tavsiyelerine ve Garanti Yatırım’ın hisse öneri raporuna da ulaşabileceklerini belirtelim.

Garanti’nin yatırım platformu Paragaranti’nin yenilenmiş hali, eskisinden çok daha kullanıcı dostu bir arayüze sahip ve yatırımcıların son derece işine yarayacak birçok faydalı özelliği bünyesinde barındırıyor. Yatırımcılar, Paragaranti’nin yeni hali sayesinde piyasayı çok daha kolay bir şekilde takip edebiliyor ve yatırım yapabiliyor.

Bir Cevap Yazın