fenerbahce-ulker-le-anlasmaya-vardi-1438608664
 

Fenerbahçe Spor Kulübü ile Ülker arasında Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nun isim hakkı için yürütülen sponsorluk görüşmeleri sonuçlandı. Sarı lacivertli futbol takımının iç saha maçlarını oynadığı stadyumun adı bundan böyle Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Ülker Stadyumu olacak.

Fenerbahçe’nin konuyla ilgili gerçekleştirdiği açıklama şu şekilde:

“Şirketimiz ile Yıldız Holding A.Ş. arasında 03.08.2015 tarihinde 2015-2016 sezonundan başlayıp 2024-2025 sezon sonuna  kadar (10 sezon için) geçerli olmak üzere, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stad ismi ve diğer muhtelif reklam ve tanıtım haklarını kapsayan (yıllık 9 milyon ABD Doları), toplam 90 milyon ABD Doları tutarında sözleşme imzalanmıştır.”

Sponsorluk anlaşmasından Fenerbahçe taraftarı memnun görünse de diğer takımların taraftarları Ülker ürünlerine yönelik bir boykot çağrısı yapmaya başladı.

 

10 yıl boyunca bir markanın en önemli isminin başka bir markaya kiralanması pazarlama stratejisi açısından tartışmalı olsa da futbol diyince akan suların durduğu fanatik kesimi tekrar kazanmak için Ülker’in oldukça uğraş vereceği kesin gibi görünüyor.

İlk Siz Öğrenin!

Pazarlama dünyasına dair merak ettiğiniz ne varsa haftalık bültenimizde!

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here