Gezi Parkı’na olan tepkilerle başlayan ve ulusal bir direniş haline gelen olaylar sonrasında Türkiye tarihi anlarını yaşamaya devam ediyor. Son on yıldaki en sert düşüşün yaşandığı Borsa İstanbul pazartesi 78 puanla kapanırken dün %1.5 değer kazanarak güne başladı.

Haftaya kötü başlayan ve zararı en büyük olan şirket ise hiç şüphesiz Doğuş Grubu oldu. Garanti Bankası’nın değerinin çok aşağılara düşmesi gündemde en üst sıralarda yer aldı. En son aldığımız bilgilere göre ise 1.500 kredi kartı sahibi kart üyeliğini iptal etti, dahası bankadan 35-40 milyon TL’lik mevduat çıkışı yaşandı.

Medyada üstün bir yere sahip olan grubun özellikle NTV kanalı binası önünde yapılan eylemler sonuç verdi. Böylelikle Doğuş Yayın Grubu CEO’su Cem Aydın hata yaptıklarını belirterek

 “Bu izleyicimizle olan güven ilişkimizi tazelemek için bize bir fırsattır. Her zamanki gibi işimizi en iyi şekilde yapacağız”  dedi.

Doğuş Grubu’nun Borsadaki Son Durumu Ne?

 

T.GARANTİ BANKASI A.Ş. : GARAN

garanti1

Garanti Bankası’nın mevduat ve kredi kartı kullanıcısının önemli ölçüde kayba uğramasına rağmen %5,46 değer kazanan hisseler günü 8,88 ile kapattı.

Garanti

DOĞUŞ OTOMOTİV SERVİS VE TİCARET A.Ş. : DOAS  

doğus1Değer kaybına uğrayan tek şirketi Garanti Bankası olmadı Doğuş Grubunun. Aynı zamanda Doğuş Otomotiv de bu durumdan etkilenmiş durumda ama bir önceki güne göre değerlenen hisseler günü 10,75 ile kapattı.

Doğuş Otomotiv

GARANTİ FAKTORİNG HİZMETLERİ A.Ş. : GARFA

G.fak.1Garanti Faktoring de yaşanan olaylardan nasibini alıp haftaya büyük bir düşüşle başlamıştı ama dün toparlanmaya başladı ve günü 7,60 ile kapattı.

Garanti Faktoring

Doğuş Yayın Grubunun özrü ne kadar işe yarayacak önümüzdeki günlerde göreceğiz, ama halkın tepkisini bu denli çeken bir şirketin özellikle Garanti Bankası gibi bir kuruluşun hâlâ en çok işlem hacmi gören şirket unvanına sahip olsa da yakın gelecekte büyük sıkıntılarla yüzleşmek zorunda kalacağı aşikar.

Bir Cevap Yazın