10 ülkede 23 fabrikası ile faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek 2013 ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin proforma konsolide satış hacmi yüzde 18 artarak 517 milyon ünite kasaya ulaşırken uluslararası pazarlardaki büyüme oranı yüzde 39 olarak gerçekleşti. CCİ’nin faaliyet gösterdiği coğrafyadaki fırsatlardan yararlanmak için doğru konumda olduğunu belirten Coca-Cola İçecek CEO’su Damian Gammell “CCİ’nin yılın geri kalanında da iyi sonuçlar elde edeceğine olan inancım tamdır” diye konuştu.

2013 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıklayan Coca-Cola İçecek (CCİ) CEO’su Damian Gammell, şirketin 2013’ün ilk yarısında güçlü bir performans gösterdiğini belirtti. CCİ’nin proforma konsolide satış hacmi %18 artışla 517 milyon ünite kasaya, proforma net satışları %20 artışla 2.491 milyon TL’ye, proforma FAVÖK’ü ise %26 artışla 437 milyon TL’ye ulaştı. CCİ büyüme hedefleri doğrultusunda tüm faaliyet coğrafyasında pazar uygulamalarını geliştirmeye ve paydaşları için değer yaratmaya devam ediyor.

Şirketin Türkiye satışlarını değerlendiren Gammell “Türkiye satış hacmi 2013’ün ilk yarısında %5 artarken, net satış geliri %11 arttı. Gazlı içecek kategorisini özellikle de Coca-Cola markasını büyütmeye odaklanmayı sürdüreceğiz. Daha fazla yerinde tüketim yaratma çabalarımız satış geliri büyümemizi desteklemeye devam edecek.” şeklinde konuştu.

Gammell, CCİ’nin uluslararası operasyonlarında tüm önemli pazarlardaki uygulamaların geliştirilmesi ve başarılı promosyonlar sayesinde proforma satış hacminin %39, proforma net satışların ise %33 büyüme kaydettiğini belirtti.

CCİ’nin faaliyet gösterdiği coğrafyadaki fırsatlardan yararlanmak için doğru konumda olduğunu belirten Gammell “CCİ’nin yılın geri kalanında da iyi sonuçlar elde edeceğine olan inancım tamdır” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın