Başbakan Açıklama Yaptı, Borsadaki Düşüş Yüzde 4’ü Aştı

Başbakan Erdoğan’ın Tunus görüşmesinde yaptığı açıklamalar BIST 100’de yüzde 4’ü aşan kayıp yaşattı.

Ekran Alıntısı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Tunus’ta düzenlenen basın toplantısında masum insanlara ve kamu mallarına zarar verildiğini belirtirken “Bunların kim olduğu ve nereden geldikleri ve bu olaylara nasıl katıldıkları belli değil, gerekeni yapıyoruz” dedi. Ayrıca Taksim’deki projenin devam edeceğini ve buna ilişkin duruşunun değişmediğini belirttikten sonra piyasada satışlar hızlandı.

Başbakan Vekili Arınç’ın kullanılan aşırı güçten dolayı özür dilediğini hatırlatılmasıyla “Siz bu özre katılıyor musunuz ve göstericilerle yeni bir dialog kapısını açmayı düşünüyor musunuz?” sorusunun üzerine Başbakan Erdoğan, “Değerli arkadaşlar; vekilim, yardımcım gerekli açıklamaları yaptı. Sizler bizleri tabii takip edemiyorsunuz. Bu iş aşırı kullanılmış bir gazla alakalı ise onunla ilgili üzüntümüz dile getirdik. Olanları teyit etmemiz gerekiyor. Dünyada hiçbir yer yok ki göz yaşartıcı gazı kullanmasın.” açıklamasında bulundu.

Endeks açıklamalar sonrasında hızla yüzde 4.49 düşüş yaşadı, an itibariyle 75.490 seyrediyor. Faiz cephesinde de hareket sertleşti.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Türkiye ve Dünya ekonomisinin nabzını tutan her konuya duyarlı bir ekonomist.

Bir Cevap Yazın

Müslüman Futbolcu, Alkol Üreten Markanın Ödülünü Reddetti

2018 FIFA Dünya Kupası A Grubu’nda Mısır ile Uruguay’ın karşılaştığı mücadelede ‘maçın oyuncusu’ seçilen Mısırlı kaleci Mohamed El Shenawy bu ödülü reddetti.

Başarılı futbolcunun ödülü kabul etmeme sebebi ödülü veren Budweiser markasının alkol markası olması olarak gösterildi. Alkollü içecek ve bira üreten Budweiser firması 2018 Rusya Dünya Kupası’nın ana sponsorlarından ve FIFA’nın da resmi alkol tedarikçisi konumunda bulunuyor.

29 yaşındaki Mısırlı oyuncu El Shenawy, maç boyunca Barcelona’da top koşturan Luis Suarez ve Paris Saint Germain’in bu seneki en golcü oyuncusu Edinson Cavani‘nin ataklarını başarıyla durdurmuş ve performansıyla büyük beğeni topladı. Kırmızı bir kadeh şeklinde olan ödül oyuncuya maç sonunda koridorda verilmek istenmişti ancak oyuncu ödülü reddetti.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link