Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri listesi, bu yıl 10. kez yayınlandı. Fast Company, her yıl binlerce şirket arasından, hem yürekleri hem de cüzdanları harekete geçiren ve dünyada bir fark yaratabilmek için ticaret motorunun gücünden faydalanan girişimleri seçiyor.

50 şirketin yer aldığı ana listede, Hamdi Ulukaya’nın sahibi olduğu Chobani; Spotify, Huawei, Airbnb, IBM, Microsoft gibi teknoloji devlerini geride bırakarak dokuzunculuğa yerleşti. Chobani aynı zamanda 10’ar şirketin yer aldığı Gıda ve Sosyal Fayda kategorilerinin her ikisinde de 1’inci oldu. Hatırlarsanız, geçtiğimiz yıl Chobani CEO’su Hamdi Ulukaya, şimdilerde yaklaşık 3 ila 5 milyar dolar arası piyasa değeri bulunan Chobani’nin %10 hissesini şirketinin bugünlere gelmesini sağlayan çalışanlarına, onları şirkete ortak ederek kutlamıştı.

Listenin ilk 3 sırasında bu yıl Amazon, Google ve Uber bulunuyor. Uzun yıllar birçok otorite tarafından dünyanın en yenilikçi şirketi olarak gösterilen Apple ise kendisini 4. sırada buldu. İlk 10 ise şöyle sıralanıyor:

1-Amazon
2-Google
3-Uber
4-Apple
5-Snap
6-Facebook
7-Netflix
8-Twillio
9-Chobani
10- Spotify

Bu arada listenin geçen yılki sıralamasında 1. sırada bulunan Buzzfeed, bu yıl 18. sıraya kadar gerilemiş durumda. Aynı şekilde, geçtiğimiz yıl ikinci sıradan listeye giren Facebook, bu yıl 6. sırada konumlanıyor.

Bu yılki tüm listeyi görmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Geçen yılki tüm listeyi görmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın