Ünlü bulut depolama araçlarından Dropbox hem takımlar tarafından hem de bireysel kullanımda işleri kolaylaştıracak bir takım araçlar tanıttı.  IOS uygulaması kattığı ‘Plus’ butonu içerisinde bir çok yeni özellik barındırıyor.

Yaklaşık 500.000 kullanıcısı için hayatı kolaylaştırmayı amaçladıkları üretkenlik araçları ile artık Dropbox’da akılınıza gelen yeni fikirleri çevrenizdekilerle paylaşmanız ve hayata geçirmeniz için fikri resmettiğiniz not kağıdını kaybedersiniz endişesine gerek kalmadan dosyalarınızı Dropbox ile tarayabileceksiniz.

Dropbox mobil uygulaması kullanıcılarına sunduğu dosya tarama özelliği ile çizimleri, faturaları, aklına gelen ve not aldığı fikirleri kaybetmeden asla kaybolmayacak bir yerde depolama imkanı veriyor.

Bununla beraber Dropbox aynı zamanda mobil uygulama üzerinden Microsoft Office dosyaları hazırlamanıza da imkan veriyor. Yeni hayata geçirdiği ‘plus’ tuşuna basarak Microsoft Word, PowerPoint, ve Excel dosyaları oluşturabilir, onları otomatik olarak Dropbox’da saklayabilirsiniz.

Ortak paylaşıma açık ve hızlı hazırlanması gereken dosyaları mobil uygulama yardımıyla hızlıca hazırlaması ekip içindeki birçok işi kolaylaştıracağa benziyor.

Ayrıca bilgisayarlarında da bulunan fotoğraflarını da daha iyi düzenleyebilmeleri adına Dropbox Basic kullanıcıları için kameradan yüklemeler kısmında değişikliklere gidiliyor.

Dropbox ürün ve tasarım başkan yardımcısı Todd Jackson ünlü bulut depolama sisteminde gidilen değişikliklerin kullanıcıların bildiği ve sevdiği tüm araçları bir araya getirerek kişilere kusursuz bir denetim yaratmak olduğunu ifade etti.

Kusursuz bir deneyim vaadi hem var olan müşterilerine daha iyi öneriler sunmak hem de yeni müşterilerine kapı açmak için oldukça güzel bir yol ve bu kusursuz deneyimin arasında artık kişilerin iş arkadaşları ile arasında paylaştığı hassas ve önemli dosyalar için daha güvenli bir hale gelmeye çalışması sayılabilir. Artık Dropbox bu tip dosyaların gösterimi için belirlenen kişilere özel davetler gönderme usulü ile çalışacak.

Tüm bu yenilikler bir dosya saklama ve paylaşma aracı olmaktan öteye taşıyor Dropbox’ı şüphesiz ancak verimliği artırmak için birkaç yenilik daha yapılabilir gibi. Örneğin hala Dropbox’da paylaşılan dosyanın siz de o dosyayı görüntülerken kimler tarafından görüntülendiği ya da genel olarak kaç kez görüntülendiği gibi bilgilere ulaşımda eksikler var. Ancak bu durumda ilerleyen vakitlerde çözülecek gibi görünüyor.

Siz ne dersiniz bu yeni ‘üretkenlik araçları’ Dropbox deneyimini kusursuz hale getirir mi?

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın