Dropbox’a Üretkenliği Artırıcı Yeni Araçlar Eklendi 0

Ünlü bulut depolama araçlarından Dropbox hem takımlar tarafından hem de bireysel kullanımda işleri kolaylaştıracak bir takım araçlar tanıttı.  IOS uygulaması kattığı ‘Plus’ butonu içerisinde bir çok yeni özellik barındırıyor.

Yaklaşık 500.000 kullanıcısı için hayatı kolaylaştırmayı amaçladıkları üretkenlik araçları ile artık Dropbox’da akılınıza gelen yeni fikirleri çevrenizdekilerle paylaşmanız ve hayata geçirmeniz için fikri resmettiğiniz not kağıdını kaybedersiniz endişesine gerek kalmadan dosyalarınızı Dropbox ile tarayabileceksiniz.

Dropbox mobil uygulaması kullanıcılarına sunduğu dosya tarama özelliği ile çizimleri, faturaları, aklına gelen ve not aldığı fikirleri kaybetmeden asla kaybolmayacak bir yerde depolama imkanı veriyor.

Bununla beraber Dropbox aynı zamanda mobil uygulama üzerinden Microsoft Office dosyaları hazırlamanıza da imkan veriyor. Yeni hayata geçirdiği ‘plus’ tuşuna basarak Microsoft Word, PowerPoint, ve Excel dosyaları oluşturabilir, onları otomatik olarak Dropbox’da saklayabilirsiniz.

Ortak paylaşıma açık ve hızlı hazırlanması gereken dosyaları mobil uygulama yardımıyla hızlıca hazırlaması ekip içindeki birçok işi kolaylaştıracağa benziyor.

Ayrıca bilgisayarlarında da bulunan fotoğraflarını da daha iyi düzenleyebilmeleri adına Dropbox Basic kullanıcıları için kameradan yüklemeler kısmında değişikliklere gidiliyor.

Dropbox ürün ve tasarım başkan yardımcısı Todd Jackson ünlü bulut depolama sisteminde gidilen değişikliklerin kullanıcıların bildiği ve sevdiği tüm araçları bir araya getirerek kişilere kusursuz bir denetim yaratmak olduğunu ifade etti.

Kusursuz bir deneyim vaadi hem var olan müşterilerine daha iyi öneriler sunmak hem de yeni müşterilerine kapı açmak için oldukça güzel bir yol ve bu kusursuz deneyimin arasında artık kişilerin iş arkadaşları ile arasında paylaştığı hassas ve önemli dosyalar için daha güvenli bir hale gelmeye çalışması sayılabilir. Artık Dropbox bu tip dosyaların gösterimi için belirlenen kişilere özel davetler gönderme usulü ile çalışacak.

Tüm bu yenilikler bir dosya saklama ve paylaşma aracı olmaktan öteye taşıyor Dropbox’ı şüphesiz ancak verimliği artırmak için birkaç yenilik daha yapılabilir gibi. Örneğin hala Dropbox’da paylaşılan dosyanın siz de o dosyayı görüntülerken kimler tarafından görüntülendiği ya da genel olarak kaç kez görüntülendiği gibi bilgilere ulaşımda eksikler var. Ancak bu durumda ilerleyen vakitlerde çözülecek gibi görünüyor.

Siz ne dersiniz bu yeni ‘üretkenlik araçları’ Dropbox deneyimini kusursuz hale getirir mi?

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Ülker’in 1 Nisan Şakasına Ceza Geldi! 0

Ülker için çekilen “1 Nisan Şaka Reklamı” maksadını fazlasıyla aşınca Reklam Kurulu, reklamı çeken şirketlere ceza uyguladı

Reklam Kurulu’nca, toplumda endişe ve tedirginliğe neden olduğu belirtilen “Ülker 1 Nisan Şakası” temalı reklam kampanyası dolayısıyla TBWA ve Plasenta Reklam Hizmetlerine toplam 301 bin 766 lira idari para ve durdurma cezası verildi.

Reklam Kurulu kararına göre, “Ülker 1 Nisan Şakası” temasıyla ulusal televizyon kanalları ve sosyal medyada yayımlanan reklamların toplumda endişe ve tedirginlik yarattığı, sansasyonel nitelik taşıdığı belirlendi.

Reklam Kurulu’nda konuyla ilgili yapılan görüşme ve değerlendirmelerde, sosyal medya hesaplarında ve çeşitli televizyon kanallarında yayımlanan reklamlardaki şakaların 1 Nisan’da yapılabilecek olağan şakalardan olmadığı” belirtildi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullar dikkate alındığında, ifade ve görüntülerin toplumsal hassasiyetlere dokunarak toplumda endişe ve tedirginliğe yol açtığı vurgulanarak, “Anılan reklamlarda kardeşlerin birbirlerine yapabilecekleri 1 Nisan şakaları arasında ‘evini folyoyla kaplama’ gibi sıra dışı ve ‘kale direğine bağlama’ gibi şiddete özendirici şakalara yer verilerek, çocukların olumlu sosyal davranışlarını bozmaya ve taklit edebilecekleri şiddet unsurlarına yönelik ifade ve görüntülerin yer aldığı, kullanılan ses ve görüntü efektlerinin, son derece ürkütücü ve özelikle çocukların psikolojisini olumsuz yönde etkileyebilecek nitelikte olduğu belirlenmiştir.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Kurul, reklamların bu yönleriyle mevzuata aykırı olduğunun altını çizerek, kampanyanın ulusal televizyon kanallarında yayımlanan versiyonunu hazırlayan TBWA Reklam Hizmetleri AŞ ünvanlı firmaya 241 bin 413 lira, internette ve sosyal medyada yayımlanan versiyonu hazırlayan Plasenta Reklam Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ’ye ise 60 bin 353 lira idari para ve durdurma cezası verilmesini kararlaştırdı.

Ferit Şahenk, Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan Ayrıldı. 0

Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, 19 Eylül 2017 tarihi itibarıyla görevinden ayrıldı. Şahenk, görevi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman Sözen’e devretti.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Doğuş Grubu olarak BBVA ile 2010 yılında başlayan ortaklıklarının neticesinde başta ülke ekonomisi olmak üzere bankacılık anlamında başarılı işler gerçekleştirdiklerini ve son dönemde Türkiye’deki en büyük ve doğrudan yabancı sermaye yatırımına vesile olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Şahenk, Doğuş Grubu bünyesindeki çalışmalarına yoğunlaşabilmek adına Garanti Bankası’ndaki Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin devrini gerekli gördüğünü söyledi.

Ferit Şahenk, banka yönetimine desteğini Onursal Başkan olarak sürdürecek.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Hemen Kaydolun
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link