Dondurulmuş gıdalar üreten Kanada merkezli şirket McCain Foods’un ABD ayağı olan McCain Foods USA, yaptığı açıklamayla dondurulmuş mücver ürünlerine golf topu malzemesi karışmış olabileceğini belirterek ürünlerini toplattığını duyurdu. Golf toplarının gıdaların içine nasıl karıştığı tam olarak bilinmese de şirket, golf toplarının, gıdanın yapımında kullanılan patateslerle birlikte yanlışlıkla hasat edilmiş olabileceğini belirtti.

McCain Foods USA, 19 Ocak veya daha sonraki tarihlerde paketlenmiş olan Roundy’s ve Harris Teeter marka dondurulmuş mücver ürünlerinde golf topu malzemesi olabileceğini belirtti ve golf topu parçalarının yutulması sonucunda boğulma riskiyle karşılaşılabileceğini ya da bu parçaların ağızda yaralanmalara yol açabileceği ifade edilerek bu ürünlerden alan müşterilerini uyardı.

McCaind Foods USA’in konuyla ilgili yaptığı açıklamaya bakılacak olursa şirket, gıdaların içine golf topu karıştığından emin değil; sadece böyle bir şeyin olmuş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Ancak şirketin bu kanıya nasıl varmış olabileceği konusunda herhangi bir bilgi yok.

Yaşanan bu ilginç durum, insanın aklına şu soruyu getiriyor: Patatesleri topladıkları tarla, golf sahasının yanında mıydı?

Bir Cevap Yazın