Doğtaş Kelebek 3 yılda 3 kat büyüme ve 1 milyar TL ciro hedefliyor!

Doğtaş Kelebek CEO’su Hulusi Acar, şirketin yeni hedef ve vizyonunu açıkladı. Doğtaş Kelebek’in 2018 yıl sonu için 1 milyar TL ciro hedeflediğini vurgulayan Acar “Üç yılda üç kat büyüyerek, dünyada ismi anılan bir mobilya devi haline geleceğiz.” dedi.

Yeni teknolojiler mobilya sektörünü de etkileyecek

1445533849_Do__ta___Kelebek_CEO_su_Hulusi_Acar_1Geçtiğimiz yıl CEO’luk görevini üstlenen Hulusi Acar, Doğtaş Kelebek’le yolunun kesişmesini şu sözlerle ifade etti: “Doğtaş Kelebek birleşmesi, şirketin kurumsallaşma sürecini hızlandırdı. Doğtaş Kelebek globalleşme yolunda ilerleyen bir şirket olarak profesyonel yönetim tarzını benimsediği için, bu yapıda yer almak istedim. Sanayici yanı güçlü, tüketiciye odaklı, perakendeciliğe dair her türlü tecrübeyi Doğtaş Kelebek’te yaşayabileceğime inanıyorum. Yeni teknolojilerin hayatımızı artık daha büyük bir hızla değiştirdiği ve kolaylaştırdığı bir dijital çağı yaşıyoruz. Gelecekte bu değişimden mobilya sektörü de daha fazla yararlanacak. Teknolojinin yanı sıra perakende alanında da uzun yıllara dayanan tecrübelerim var. Önümüzdeki dönemde bu tecrübeleri, yeni projelerle mobilya sektörüne, Doğtaş Kelebek’in yenilikçi projelerine uyarlama şansımız olacak.” dedi.

Doğtaş Kelebek birleşmesiyle 1+1=3 oldu, 2018’e kadar 3 kat büyüme 1 milyar TL ciro hedefliyoruz!

2012 yılında Kelebek Mobilya’yı bünyesine katan Doğtaş’ın, mobilya pazarında bu birleşmeyle gücüne güç kattığını söyleyen Hulusi Acar, “2012 yılı sonunda Doğtaş Kelebek konsolide cirosu 204 milyon TL iken; 2014 yılı sonunda konsolide ciro 322 milyon TL oldu. İki yılda yüzde 58’lik önemli bir büyüme gerçekleşti. 2018 yılsonu hedefi olarak 3 kat büyüme öngörüyoruz. Böylece 2018 sonu itibariyle 1 milyar TL cirolu bir şirket olmayı hedefliyoruz. Doğtaş Kelebek olarak, dünyada ismi anılan bir mobilya devi olacağız.” dedi.

Doğtaş ve Kelebek’in artık tam anlamıyla entegre olduğunu dile getiren Hulusi Acar, “Doğtaş Kelebek, iki markanın gücüyle, bin 255 çalışanıyla, dünyaya açılan bir şirket oldu. Bugün itibariyle, Avrupa’da, Ortadoğu’da hatta Amerika’da büyümenin yollarını arıyoruz. Yurt içi ve yurt dışındaki seçkin noktalarda bulunan 202 adeti Doğtaş, 107 adeti Kelebek Mobilya ve 64 adeti Kelebek Mutfak olmak üzere toplam 373 satış noktasında müşterilerimize hizmet veriyoruz.” diye konuştu.

Acar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Doğtaş’ın bugün yurt dışında 62, Kelebek Mobilya ve Mutfak’ın ise toplam 14 satış noktası bulunuyor. Birbirine tutku ile bağlı, kuruma ve iki markaya inancı tam olan Doğtaş Kelebek bayileri, bu büyümenin bir parçası olarak çalışıyor. Bayileriyle uyum içinde çalışan Doğtaş Kelebek’te önümüzdeki yıl hedef; yurt dışında 20 yeni satış noktası daha açmak. Şu an toplam 32 ülkeye aktif ihracat gerçekleştiriyoruz.”

Doğtaş Kelebek’in, öncü tasarımlarını Çanakkale’nin Biga ilçesinde bulunan Doğtaş Mobilya ve Düzce’de konumlanan Kelebek Mobilya üretim tesislerinde hayata geçirirken, ülke ekonomisine de güç kattığını sözlerine ekleyen Acar “Şirketimizin 2015 yılının ilk altı aylık döneminde konsolide net satış cirosu 177.514.610 TL’ye ulaşarak 2014 yılının aynı dönemine göre toplam konsolide satışlarda yüzde 14,87 artış gerçekleşti. İlk altı ayda 20 milyon TL’lik ihracat gerçekleştirdik.” dedi.

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Müslüman Futbolcu, Alkol Üreten Markanın Ödülünü Reddetti

2018 FIFA Dünya Kupası A Grubu’nda Mısır ile Uruguay’ın karşılaştığı mücadelede ‘maçın oyuncusu’ seçilen Mısırlı kaleci Mohamed El Shenawy bu ödülü reddetti.

Başarılı futbolcunun ödülü kabul etmeme sebebi ödülü veren Budweiser markasının alkol markası olması olarak gösterildi. Alkollü içecek ve bira üreten Budweiser firması 2018 Rusya Dünya Kupası’nın ana sponsorlarından ve FIFA’nın da resmi alkol tedarikçisi konumunda bulunuyor.

29 yaşındaki Mısırlı oyuncu El Shenawy, maç boyunca Barcelona’da top koşturan Luis Suarez ve Paris Saint Germain’in bu seneki en golcü oyuncusu Edinson Cavani‘nin ataklarını başarıyla durdurmuş ve performansıyla büyük beğeni topladı. Kırmızı bir kadeh şeklinde olan ödül oyuncuya maç sonunda koridorda verilmek istenmişti ancak oyuncu ödülü reddetti.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Audi CEO’su Stadler Gözaltına Alındı

Dünya Gazetesi’nin haberine göre VW Grubu bünyesindeki Audi’nin CEO’su Stadler, dizel skandalı nedeniyle Almanya’da gözaltına alındı.

Alman otomobil üreticisi Audi’nin Üst Yöneticisi (CEO) Rupert Stadler’in, dizel skandalı nedeniyle Almanya’da gözaltına alındığı öne sürüldü.

Stadler’in, dizel skandalı nedeniyle gözaltına alındığı belirtilirken, şirketten konuya ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Bu arada, geçen hafta evlerine baskın yapılan Stadler ve şirketin bir yönetim kurulu üyesinin, “dolandırıcılık” ve “belgede sahtecilik” yapmakla suçlandıkları belirtilmişti.

Skandal 3 yıl önce ortaya çıktı

ABD Çevre Koruma Ajansı, Eylül 2015’te, Volkswagen’in, emisyon testlerini manipüle ettiğini ve şirketin dizel araçlarının normal seviyenin 40 kat üzerinde çevreyi kirlettiğini duyurmuştu.

Dünya genelinde yaklaşık 11 milyon dizel motorlu aracın emisyon testlerinde yanıltıcı yazılım kullanıldığını kabul eden ‘e, ABD’deki mahkemece yüksek miktarda para cezası verilmişti. Braunschweig Savcılığı, konuyla ilgili olarak şirket hakkında soruşturma başlatmıştı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link