digiturk-4k

Teknolojiyi ilk kullanan olmak değil ilk duyuran olmak önemlidir reklamcılıkta. TRT’de bu minvalde bilerek ya da bilmeyerek Digiturk’un geçen yıl yapmış olduğu ilk 4K canlı yayınını ilk kez biz yaptık diye duyurunca Digiturk’ten açıklama geldi. İşte o açıklama:

Dün TRT ile Samsung tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen basın toplantısının akabinde bugün medyamızda yansıma bulan haberlerde yer alan “Türkiye’de ve Avrupa’da ilk 4K canlı maç yayınının TRT4K Kanalı tarafından yapılacağı” ifadesi, tam olarak gerçeği yansıtmamaktadır.

Daha önce de çok çeşitli vesilelerle ifade ettiğimiz üzere, 4K yayıncılık alanında bir dünya devi olan Sony ile işbirliğinde Türkiye’deki ilk, dünyada da ikinci 4K canlı maç yayınını 22 Şubat 2014 tarihinde, değerli basın mensubu dostlarımızın da katıldıkları yaklaşık 200 kişilik bir etkinlikte, Digiturk olarak biz gerçekleştirmiştik. Hatırlamanıza yardımcı olmak üzere, söz konusu tarihte sizlerle paylaştığımız basın bültenini ekte bilgi ve incelemenize sunuyoruz.

Ayrıca; geçtiğimiz haftalarda (5 Ekim 2015 tarihinde) yine 4K konusuyla ilgili olarak, Samsung ile ortaklaşa bir basın toplantısı da gerçekleştirdik. Bu toplantıda 4K alanındaki öncülüğümüzden söz ettik. Bir kez daha altını çizmek gerekirse; 2013 yılında ilk 4K test yayınını ve yukarıda sözünü ettiğimiz üzere 2014 yılında ilk canlı maç yayınını (Galatasaray-Beşiktaş derbi maçı) gerçekleştiren; 2015 yılı içinde de İz TV aracılığıyla LG ve Samsung markalı  televizyonlar için ilk 4K belgesel prodüksiyonlarına imza atan şirket Digiturk’tür. Yine hatırlayacaksınız; Samsung ile düzenlediğimiz bu son basın toplantımızda, 2016 yılının başında Lig TV’de haftada 1 maçı 4K kalitesiyle yayınlamaya başlayacağımızı da kamuoyuna duyurmuştuk.

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın