Hürriyet’in haberine göre, Ankara, Türkiye’nin küresel bir iş merkezi olduğu vurgusuyla, “Potansiyeli Keşfet” başlıklı bir reklam kampanyası yürütüyor. Poster ve videolar içeren kampanya kapsamında ünlü 17 şirketin üst düzey yöneticilerinin, Türkiye’nin iş dünyası için önemini vurgulayan sözlerine yer veriliyor.

Türkiye’de yatırımı olan şirketlerle Ekonomi Bakanlığı’nın yürüttüğü kampanya, uluslararası yatırımcılara güven vermeyi amaçlıyor. İsviçre merkezli Nestle’den Financial Times’a yapılan açıklamada, “Bu kampanyaya katılımımızı şu anda durdurduk ve ileride atacağımız adımları da gözden geçireceğiz.” denildi.

İlaç devi Novartis’in üst düzey yöneticisi Joe Jimenez de gazetecilere, Türkiye’nin kampanyasının zamanlamasının “belki talihsiz” olduğunu belirterek şirketin halen kampanyada yer aldığını, fakat “olayların gelişimini yakından izleyeceklerini” söyledi.

Financial Times’a konuşan Türk yetkililer ise “markaların çoğunun katılımlarını şimdiden teyit ettiğini” belirtti. Financial Times’a konuşan Ford yetkilisi “Bu reklamın farklı bir şekilde anlaşılması niyetinde değildik.” derken Vodafone da “Siyasi konularda görüş bildirmiyoruz.” ifadesini kullandı.

General Electric’ten “Kampanyayı destekliyoruz.” Toyota’dan ise “Sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen Türkiye’deki işlerimiz devam edecek.” açıklaması geldi.

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın