CEO’lar Ne Kadar Uyuyor? 0

Toplum olarak günün 24 saatinin ne kadarını uykuda geçirerek harcıyoruz dersiniz? Araştırmalara göre Türkiye’de kişi başına günde ortalama 8.4 saat kadarlık bir uyku düşüyor ve tabi bu da yaşa, statüye ve çalışma hayatının yoğunluğuna göre oldukça değişiyor. Bugün dünya üzerinde en az uyuyan toplumlar olarak Japonlar ve Koreliler gösteriliyor…

Peki iş dünyasının yoğun çalışma temposu içinde uykuya ne kadar vakit ayırılabiliyor sizce? İş dünyasında adlarını sıkça duyduğumuz CEO’ların yüksek çoğunluğu, hayatlarını yedi sekiz saatten daha az bir uykuyla geçiriyor. Hatta bazıları daha da az. İşte iş dünyasından bazılarının yaşam tarzları ve kendilerine ayırdıkları zaman dilimleri şu şekilde :

Dünyaca Ünlü CEO’lar,

[toggle title=” Jack Dorsey ( Twitter )”]

jack-dorsey-kimdir

Günün yaklaşık 8 – 10 saat kadarını çalışarak geçiriyor.

Güne başlama saati sabah 5:30 ve günün sadece 4 ile 6 saat kadarını uykuya ayırabiliyor.

 

[/toggle]

[toggle title=” Sergio Marchionne ( Fiat )”]

marchionne

Otomobil dünyasının bilinen markalarından biri olan Fiat CEO’su Marchionne günün yanlızca 4 saatini uykuda geçriyor. Kahveyi ise en büyük destekçilerinden biri olarak gösteriyor.

[/toggle]

[toggle title=” Marissa Mayer ( Yahoo )”]

Marissa_Mayer_to_Yahoo

Haftanın yaklaşık 130 saatini çalışarak geçiren Mayer, uyku için günde yaklaşık 4 ile 6 saat arasında bir vakit ayırabiliyor. Dört ayda bir yaptığı kısa tatiller ise vazgeçilmezleri arasında.

[/toggle]

[toggle title=” Indra Nooyi ( PepsiCo )”]

97d209_ltpPepsico051311

Uzun çalışma saatlerine oldukça alışkın. Günün sadece 4 saatini uyuyarak geçirebiliyor.

[/toggle]

[toggle title=” Herb Kelleher ( Southwest Airlines )”]

herb_kelleher_southwest_airlines

En karlı hava yollarından birinin eş kurucusu. Şu anda emekli, fakat çalışma hayatı boyunca günde 4 saatten fazla bir uykuyu bir güne sığdıramadığını belirtenlerden biri.

[/toggle]

[toggle title=” Julie Smolyansky ( Lifeway Foods )”]

1103a_01

Günün 4 saatini uyuyarak geçiriyor ve henüz sadece 27 yaşında bir CEO. Sağlıklı yaşam ve beslenme ise en önemli kriterlerinin arasında.

[/toggle]

[toggle title=” Martha Stewart ( Martha Stewart Omnimedia )”]

martha

Sağlıklı yaşam ve lezzetli yemekler denince akla gelen ilk isimlerden biri. TV showları, radyo showları, farklı ürün ve üretim gruplarıyla çalışma temposu arasında günde 4 saatten daha az bir uykuyu tercih etmek zorunda kalıyor.

[/toggle]

 

Türk CEO’lar İçin,

020320131542119743250_2

Farklı sektörlerden Türkiye’nin en büyük şirketlerinde çalışan 155 CEO’nun katılımıyla yapılan araştırmaya göre Türkiye’de CEO’ların yüzde 83,5’i evli. Yaşı ve medeni durumuyla bu şekilde ortaya çıkan CEO’lar, kendilerine bakmak konusunda oldukça bilinçliler. İş dışı zamanlarını çoğunlukla ailelerine ayırıyorlar… CEO’ların neredeyse yarısı günde 7 saat uyuyor. Yüzde 31,6’sı ise 6 saat uykuyla yetiniyor. Türkiye’de her 3 CEO’dan 1’i yılda iki kez tatile çıkıyor. Yüzde 22,2’si yılda 3 kez tatil yaptığını belirtirken, her yıl sadece bir kez tatil yapanların oranı ise 19,8.

Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın

Ülker’in 1 Nisan Şakasına Ceza Geldi! 0

Ülker için çekilen “1 Nisan Şaka Reklamı” maksadını fazlasıyla aşınca Reklam Kurulu, reklamı çeken şirketlere ceza uyguladı

Reklam Kurulu’nca, toplumda endişe ve tedirginliğe neden olduğu belirtilen “Ülker 1 Nisan Şakası” temalı reklam kampanyası dolayısıyla TBWA ve Plasenta Reklam Hizmetlerine toplam 301 bin 766 lira idari para ve durdurma cezası verildi.

Reklam Kurulu kararına göre, “Ülker 1 Nisan Şakası” temasıyla ulusal televizyon kanalları ve sosyal medyada yayımlanan reklamların toplumda endişe ve tedirginlik yarattığı, sansasyonel nitelik taşıdığı belirlendi.

Reklam Kurulu’nda konuyla ilgili yapılan görüşme ve değerlendirmelerde, sosyal medya hesaplarında ve çeşitli televizyon kanallarında yayımlanan reklamlardaki şakaların 1 Nisan’da yapılabilecek olağan şakalardan olmadığı” belirtildi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullar dikkate alındığında, ifade ve görüntülerin toplumsal hassasiyetlere dokunarak toplumda endişe ve tedirginliğe yol açtığı vurgulanarak, “Anılan reklamlarda kardeşlerin birbirlerine yapabilecekleri 1 Nisan şakaları arasında ‘evini folyoyla kaplama’ gibi sıra dışı ve ‘kale direğine bağlama’ gibi şiddete özendirici şakalara yer verilerek, çocukların olumlu sosyal davranışlarını bozmaya ve taklit edebilecekleri şiddet unsurlarına yönelik ifade ve görüntülerin yer aldığı, kullanılan ses ve görüntü efektlerinin, son derece ürkütücü ve özelikle çocukların psikolojisini olumsuz yönde etkileyebilecek nitelikte olduğu belirlenmiştir.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Kurul, reklamların bu yönleriyle mevzuata aykırı olduğunun altını çizerek, kampanyanın ulusal televizyon kanallarında yayımlanan versiyonunu hazırlayan TBWA Reklam Hizmetleri AŞ ünvanlı firmaya 241 bin 413 lira, internette ve sosyal medyada yayımlanan versiyonu hazırlayan Plasenta Reklam Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ’ye ise 60 bin 353 lira idari para ve durdurma cezası verilmesini kararlaştırdı.

Ferit Şahenk, Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan Ayrıldı. 0

Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, 19 Eylül 2017 tarihi itibarıyla görevinden ayrıldı. Şahenk, görevi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman Sözen’e devretti.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Doğuş Grubu olarak BBVA ile 2010 yılında başlayan ortaklıklarının neticesinde başta ülke ekonomisi olmak üzere bankacılık anlamında başarılı işler gerçekleştirdiklerini ve son dönemde Türkiye’deki en büyük ve doğrudan yabancı sermaye yatırımına vesile olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Şahenk, Doğuş Grubu bünyesindeki çalışmalarına yoğunlaşabilmek adına Garanti Bankası’ndaki Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin devrini gerekli gördüğünü söyledi.

Ferit Şahenk, banka yönetimine desteğini Onursal Başkan olarak sürdürecek.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Hemen Kaydolun
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link