“Türkiye’nin gerçek çayı” olarak hafızalarımızda yer eden ÇAYKUR, yıl sonuna kadar Çin pazarına girmeye hazırlanıyor.

caykur-rizeindex-5

İktisadi Devlet Teşekkülü olan ÇAYKUR (Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü), yurt içi kuru çay piyasasındaki yaklaşık %60-65 pazar payı ile Türkiye çay sektörünün en büyük ve lider kuruluşu. Siyah çayın yanısıra yeşil çay, beyaz çay, organik çay ve aromatik çay ürünleri de bulunan ÇAYKUR, DİDİ ile soğuk çay pazarına da hızlı bir giriş yapmıştı.

caykur-didi11

Bu yıl 20.si düzenlenen, 66 ülkeden 2 bin 150 ithalatçı ve distribütörün katıldığı, uluslararası yiyecek, içecek ve hizmet sektöründeki firma ve distribütörleri bir araya getiren “FHC China Fuarı“nda ÇAYKUR da yerini aldı.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu: “Fuarlar kendimizi anlatabildiğimiz en değerli ortamlar. Çin’in Şangay şehrinde düzenlenen ve dünyadaki çay sektörünü bir araya getiren, gıda, yiyecek ve içecek sektörünü yakından ilgilendiren FHC China Fuarı da bizim için çok verimli geçti. UT International firmasıyla yaptığımız anlaşma ile yıl sonunda ÇAYKUR ürünleri Çin’deki market raflarında yerini almaya başlayacak. Çayın anavatanına, dünyanın en büyük çay üreticisine çay satmış olacağız. Uzakdoğu bizim için uzak ama kaliteli çayımız için çok önemli bir pazar. Bunu iyi değerlendirmek istiyoruz. Bu anlaşma bizim uzağı yakına getirmemizi sağlayacak.” sözleriyle bu anlaşmayı duyurmuş oldu.

Siyah çay ile başlayan başarısını farklı bir alana taşıyarak DİDİ ile perçinleyen ÇAYKUR’a Uzakdoğu pazarında da başarılar diliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın