Dün Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından, birlik üyesi seyahat acentalarına karşı gerçekleştirilen haksız rekabetin önlenmesi amacıyla açılan davada, online rezervasyon portalı Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı verilmişti.

Bugün Booking.com’dan açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bir elektronik ticaret ve teknoloji şirketi olarak, Türk müşterilerin tüm dünyadan konaklama karşılaştırma ve rezervasyonları yapmalarını şeffaf ve kolay bir platformda sunarak pazarda sağlıklı bir rekabetin oluşmasına katkıda bulunuyoruz”

Şimdiye kadar yapılan rezervasyonlar etkilenmeyecek

Ayrıca, Booking.com’un 13.000 Türk işletmesinin müşterilerine konaklama hizmeti sunmasına yardımcı olunduğu da belirtildi.

Şimdiye kadar booking.com aracılığı ile yapılan rezervasyonlarda bir sorun olmayacak. Bir sonraki duruşma ise 6 Haziran tarihinde görülecek.

Konu ile ilgili ek gelişmeleri Pazarlamasyon üzerinden takip edebilirsiniz.

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

1 YORUM

  1. Telefon açıp otellere; En iyi fiyatı bana vereceksin yoksa sistemde barındırmam demez zaten booking. Hep batının oyunları bunlar. Booking olmasa sağlıklı bir rekabet olamazdı. Allah razı olsun kendilerinden :)

Bir Cevap Yazın