Aracınızdan İnmeden Alışverişinizi Yapın: Target ‘Drive Up’ 0

Süpermarkete alışveriş yapmaya gittiğinizde kendinizi elinizde ihtiyacınız dışında bir çok ürünle kasa sırasında beklerken bulduğunuz oluyordur. Hatta özellikle hafta sonu ya da iş çıkışı gibi insanların alışveriş yapmayı tercih ettiği vakitlerde gittiyseniz kasa önü yoğunluğunda hayatı bile sorgulamaya başlıyorsunuzdur.

Ancak son yıllarda bu sistem biraz değişti öyle değil mi? Evet hala uzun kasa sıralarında bekleyebiliyoruz ama istediğimizde siparişimizi evimize kadar getiren süpermarket hizmetlerinden de yararlanma imkanına sahibiz. Peki, işten çıktınız, markete de gitmek istiyorsunuz ama o yoğunluğu kaldıramayacak durumdasınız ne yapardınız?

Ülkemizde olmayan, ünlü süpermarket zinciri Target, ABD’nin Minneapolis şehrinde Drive Up ismini verdiği pilot bir program başlattı. Tıpkı fastfood restoranlarının Drive- Through ismi verilen yiyeceği araçta alıp ödeme sistemi gibi olan Drive Up’ta aracınızdan hiç inmeden market alışverişinizi yapabilme imkanına sahip oluyorsunuz.

Sistem nasıl çalışıyor?

Bu hizmetten faydalanabilmek için süpermarketin uygulaması Target App’i indirip, alışverişinizi uygulama üzerinden tamamlıyor ve ‘Drive Up’ seçeneğini işaretliyorsunuz.  Target alışverişiniz hazır olduğunda telefonunuza bir bildirim gönderiyor. Bildirimden sonra hangi marketten almayı seçtiyseniz o markete doğru yola çıktığınızı Target’a ‘Yoldayım’ butonuna basarak bildiriyorsunuz ve size ayrılan park yerine, Target çalışanları tarafından getirilen siparişinizi alıyor ve yolunuza devam ediyorsunuz.

Market alışverişini evine giden yolda bulunan marketten geçerken hızlıca almak isteyen yoğun müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak adına Drive Up hizmetini denemeye başladıklarını ifade eden Target, bu yolla alışverişi bir adım daha kolaylaştıracağına inanıyor.

Drive Up seçeneği ile yiyecek, bebek bakım ürünleri hatta mobilya gibi geniş bir yelpazede 200.00’e yakın ürün satın alınabiliyor.

Test sürecinde olan bu program, müşteri geri dönüşlerine göre daha da iyileştirilerek daha fazla müşteriye hizmet vermeye başlayacak.

Ülkemizde böyle bir uygulama olsaydı kullanır mıydınız?

 

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Atina.io: Girişimlere Özel Kişiselleştirebilir Proje ve Ekip Yönetimi Aracı 0

Türkiye’den çıkan ve global alanda büyümeyi hedefleyen girişimler arasına hızlı bir giriş yapan Atina.io birkaç aydır içinde olduğu Alpha sürecinden bu hafta itibariyle çıktı.

Girişimler ve ekipler için proje yönetimini kolaylaştırmayı ve verimli bir hale getirmeyi hedefleyen Atina.io, Alptekin Can ve Enez Uz‘un kurucu ortaklığıyla yola başlamış, şu anda ise beş kişilik bir ekiple hayatına devam ediyor. Ayrıca projenin geçtiğimiz bir ay içerisinde hem Türkiye hem de ABD‘den 250‘yi aşkın kullanıcıya ulaştığını da belirtmek gerekiyor.

Atina.io, Alpha sürecinde oldukça yoğun bir şekilde hizmet sunarak 100’den fazla projenin tamamlanmasına yardımcı olurken 2.000’den fazla görev de sistem üzerinden başarıyla gerçekleştirilmiş.

Özelleştirebilir projelere ek olarak birçok farklı görev şablonuna da sistem üzerinden ulaşabilmeniz mümkün. Örnek vermek gerekirse; satış süreçlerini izleme, takım görevleri oluşturma, durum güncellemeleri, proje planlama, işe alım süreçlerinin takibi ve içerik takvimi gibi birçok görev Atina.io üzerinde kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Birçok güçlü rakibin olduğu bir alanda kendini göstermeye çalışan ve bu konuda önemli adımlar atan Türk girişimi Atina, kullanıcı dostu arayüzü ve özelleştirilebilir süreç odaklı kullanımı ile rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor.

Ayrıca bir yıl içerisinde 10.000 aktif kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen projenin İTÜ Çekirdek sahnesinde de yoluna başarıyla devam ettiğini de belirtelim.

Simit Sarayı Dünyada Yılın Markası Seçildi 0

Simit Sarayı, World Branding Forum, 2017-2018 yılı Dünya Markalama Ödülleri töreninde, “Bakery” kategorisinde “Yılın Markası” ödülüne layık görüldü.

Törende, 32 ülkenin dünyaca ünlü markaları; marka değerleme, tüketici pazar araştırması ve online halk oylaması alanlarında değerlendirildi ve farklı kategorilerde ödül aldı. Puanlama sürecinin önemli bir kısmını oluşturan %70’lik pay doğrudan tüketici oylarından geldi. Dünyada 135 bin tüketicinin görüşlerinin alındığı oylamada aday 3000 marka arasından seçilen Simit Sarayı’nın, 22 ülkede 426 mağazası bulunuyor.

World Branding Forum Başkanı Richard Rowles, ödüllerin, dünyanın en büyük markalarının başarılarını gösterdiğini belirtti. Rowles, yoğun rekabet ortamında ödüle layık görülen dünya markalarının, kendi kategorilerinin zirvesinde olduğunu belirtti.

Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, “Bakery” kategorisinde yılın markası seçilmenin, uluslararası başarılarını taçlandırdığını belirtti. Kavukcu, “Bizi bu ödüle layık gören dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link