Apple, bir süredir dünya çapında borsada işlem gören en değerli şirket konumunda bulunuyor. Ve şimdi de teknoloji devi şirket, kendine ait olan bu rekoru yeniledi.

Business Insider’ın haberine göre, geçtiğimiz pazartesi günü borsanın açılışında Apple’ın bir hissesinin değeri 149,06 dolara yükseldi ve bu hisse fiyatıyla, 5,2 milyon hisseye sahip olan Apple’ın piyasa değeri 776,6 milyar dolara ulaştı. Şirket, bundan önce Şubat 2015’teki 774,7 milyar dolarlık piyasa değeriyle en yüksek piyasa değeri rekorunu elinde bulunduruyordu. Hafta başında ulaşılan 776,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle de şirket, zaten kendine ait olan rekoru geliştirmiş oldu.

Apple’ın hisseleri aylardır rekor seviyelere ulaşıyor. The Wall Street Journal’in belirttiğine göre ise, şirketin hisseleri, şubat ayından beri 17 kez rekor seviyelere çıktı. Fakat son yıllarda, Apple kendine ait milyonlarca hisseyi yeniden satın almaya başladığından beri, geçtiğimiz pazartesi ilk kez hisselerin yeni bir piyasa değeri rekoruyla açılış yaptığı gün olarak kayıtlara geçti.

Apple, geçtiğimiz hafta Wall Street beklentileri ve şirket tahminleri doğrultusunda olan ikinci mali çeyrek gelirlerini açıklamıştı. Bununla birlikte, şirketin ilk çeyrek gelirlerini açıklamasından sonra bazı Wall Street analistleri, fiyat hedeflerini yükseltmişti. Hatta iyimser bir analist ise, şirketin piyasa değerinin 1 trilyon doların üzerine çıkacağını düşünerek fiyat hedefini bu doğrultuda güncellemişti.

Bir Cevap Yazın