Son 14 çeyrektir gelirlerinde düşüş yaşayan moda markası Abercrombie&Fitch, 35 mağazasını kapatmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de de bir dönem genç kuşak arasında popüler olan Abercrombie&Fitch (A&F), yaşadığı gelir düşüşleriyle ilgili ABD’de kapatacağı 35 mağaza ile ilgili açıklamada bulundu.Şirket yaptığı açıklamada ABD’deki mağazalarının tamamında yeniden yapılanmaya gideceğini açıkladı. Şirket şu an itibariyle 745 mağazası bulunuyor. Kapanışlarla mağaza sayısı 710’a düşecek. Ancak bu kapanış mağaza için yeni bir durum değil. Zaten Hollister ve Abercrombie&Fitch ürünlerini satan A&F mağazaları son 6 yılda 350 tane mağazasını kapattı.

Uzmanlara göre online alışverişin büyümesi mağazaların kapanmasının önündeki en büyük etken. NBC’ye konuşan Cushman&Wakefield analiz şirketinden Garrick Brown yükselen kiraların da mağazaların kapanmasına etken olduğunu belirterek, “Dükkan sahipleri şirketlerin bazı mağazalardan vazgeçmeyeceklerini biliyorlar. Bu da A&F gibi firmaların üzerinde baskı oluşturuyor” yorumunu yaptı.

Öte yandan maliyetleri azaltma politikası kapsamında A&F, 150 çalışanının da işine son verdi.


Retailler.net

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın