Hatırlarsanız bu yılın başlarında, sizlerle Abercrombie & Fitch’in 35 mağazasını kapatacağına dair bir haber paylaşmıştık. Bu gelişmenin ardından gençlere özgü koleksiyonlarıyla bilinen Amerikalı giyim markası Abercrombie & Fitch, 2014’ten beri düşen satışlar ve zararların ardından markayı satışa çıkarmıştı. Hürriyet’in yaptığı habere göre, bir süredir satışta olan marka, kendine herhangi bir alıcı bulamadı.

Ünlü giyim markası Abercrombie & Fitch, kendini satışa çıkarmasının ardından potansiyel alıcılarla anlaşamayınca geri çekildi. Amerikalı üreticinin hisseleri, bu gelişme sonrasında yüzde 21 oranında değer kaybetti. Habertürk’te yer alan habere göre, şirketin 2007 yılında zirve yapan hisse değeriyle karşılaştırıldığında kayıp yüzde 90 olarak göze çarpıyor.

Özellikle gençlere yönelik koleksiyonlar hazırlayan Abercrombie & Fitch, uzmanlara göre müşterilerin değişen alışkanlıklarına uyum göstermekte zorlanıyor ve Amazon.com gibi e-ticaret devlerinin baskısıyla büyüyemiyor.

Abercrombie & Fitch, cephesindeki bu gelişmenin ardından bazı önemli giyim markalarının da hisselerinde önemli düşüşler gerçekleşti. GAP, American Eagle Outfitters ve Express yüzde 4 oranında değer kaybetti.

650 milyon dolar piyasa değeri olan Abercrombie yetkilileri, mayıs ayında potansiyel birkaç alıcı ile görüşme hâlinde olduklarını belirtmişlerdi.

Sycamore Partners ismindeki özel sermaye şirketiyle uzun görüşmelerin ardından Sycamore, istenen bedeli fazla bularak talepleri karşılayamayacağını belirtmiş ve görüşmeler sonuçsuz kalmıştı. Oysa Sycamore, geçtiğimiz günlerde ABD’li kırtasiye ve büro malzemeleri sektörünün devlerinden Staples‘ı 6.9 milyar dolara satın almıştı.

Cerberus ile birlikte Abercrombie’yi satın almaya çalışan sektörün bir diğer tanıdık oyuncusu American Eagle de aynı şekilde Abercrombie ile anlaşmaya varamadı.

Bir Cevap Yazın