ABD’li ayakkabı üreticisi Conal, Polar Fox adlı botu, tabanının zeminde Nazilerin sembolü olan gamalı haç izi bıraktığının ortaya çıkması üzerine piyasadan çekti.

Topluluk platformu Reddit’te bir kullanıcı, botun zeminde çıkardığı izin fotoğrafını paylaşarak, “Yeni iş botlarımı sipariş ederken bu açıdan görmem mümkün değildi” yazdı.

Bu haberin yazıldığı saate kadar 109 bini aşkın oy alan gönderi, ayakabbı üreticisi Conal şirketine kadar ulaştı. Şirket bir açıklama yaparak botları piyasadan geri çağırdığını ve modelin satışını durdurduğunu açıkladı.

Şirketten yapılan basın açıklamasında şöyle dendi:

“Bu durumun müşterilerimizde ve toplumda neden olduğu hayal kırıklığı yüzünden çok üzgünüz. Botlar piyasadan çekildi ve satışları durduruldu. Botun ardında bıraktığı gamalı haç izi yüzünden kırılan herkese özürlerimizi sunuyoruz. Dizayn kasıtlı olarak yapılmamış, Çin’deki imalatçımızın hatasından kaynaklanmıştır. Bu durumun nasıl ortaya çıktığıyla ilgili araştırmalarımızı sürdüreceğiz.”

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın