Plaza Cafe Southside'ın Müşterilerine Verdiği Fiş ve Alt Kısımda Yer Alan Göçmenlere Destek Mesajı

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın göreve gelir gelmez yaptığı ilk şeylerden biri belirli ülkelerden gelen göçmenlerin ülkeye girişini yasaklamak olmuştu. Bu durum dünya çapında büyük tartışmalara neden olmuştu ve birçok ABD vatandaşı, bu kararın karşısında olduklarını göstermek için gösterilere katılmıştı. Bununla birlikte ülkede yaşanan bu göçmen krizinin etkileri hala sürüyor.

Geçtiğimiz ay, Şef Mark Simmons’ın Brooklyn’deki Kiwiana isimli restoranının göçmen yasağına dikkat çekmek için müşterilere verdikleri fişlere “Göçmenler, Amerika’yı harika yapıyor. Ayrıca onlar, bugün senin yemeğini pişirdiler ve sana hizmet ettiler.” notunu eklediği haberlere konu olmuştu. Şimdi ise yerel haberlere göre, New Mexico eyaletinin başkenti konumundaki Santa Fe’de bulunan Plaza Cafe Southside isimli restoran da aynı göçmen yanlısı mesaja fişlerinde yer veriyor. Bu notun amacı ise, göçmenlerin hayatlarındaki rollerini müşterilere hatırlatmak.

Restoranın müdürü Belinda Marshall, yerel haberlere çalışanlarına destek olmak için birkaç ay önce bu notu fişlere eklemeye karar verdiğini söyledi. Bununla birlikte Marshall, “Bence o, insanların gözlerini açıyor. Çünkü bunun hakkında hiç düşünmüyorlar.” dedi. Ayrıca bu notun müşterilerden destek gördüğünü de belirtti.

Bir Cevap Yazın