Hepimiz müziği kafamızın içinde bir yerlerde hissetmişizdir. Ancak bu güneş gözlüğü yaşadığımız bu günlük deneyimden çok daha ilgincini vadediyor bizlere. Müziği kafatasınızın içinden geçirerek iç kulağınıza ulaştırmak. İlk okunduğunda oldukça fantastik görünen bu güneş gözlüğünü yakından inceleyim mi ne dersiniz?

Müziği kemiklerden titreşim yolu ile geçirmek oldukça yeni bir teknoloji değil ancak Zungle isimli firmanın yaptığı bu cool güneş gözlükleri, size güneş gözlüğünüzden kafatasınıza oradan da kulağınızın içine ulaşan titreşimlerle ilginç bir müzik dinleme deneyimi vadediyor.

Wear the Beats” mottosuyla piyasa çıkan bu ilginç gözlük The Panther’in erken sipariş dönemi fiyatı 99 dolarken, sonrasında 150 dolara satılmaya başlayacak.

Sıradan kulaklıklar gibi kulağınızı kaplayacak bir malzemeye sahip olmayan bu ileri teknoloji kulaklıklar özellikle aktif bir spor yaşamı olan, koşarken kulaklıklarını iki de bir düşürmek istemeyenler için ideal görünüyor. Bu arada koşarken yanınıza yaklaşan kişilerin normal kulaklıklar da olduğu gibi bu cihazda da sizi duymaları olası.

Z

Bunlarla beraber, kulaklıklar Bluetooth ile akıllı telefonunuza bağlanarak istediğiniz müzik uygulamasından favori playlistinizi oynatabiliyor hatta telefonla konuşmanız durumunda devam eden müziğin sesini kısıyor. 300 mAh batarya ile gelen kemik içi müzik ileten güneş gözlüğü kulaklıklar size 4 saat kesintisiz müzik keyfi sunuyor. Şarjın bitmesi durumunda gözlüğün kenarlarında yer alan mikro USB portları ile sarj ediliyor.

Hayal ettiğiniz gözlük uzaylı gözlüğü olmasın lütfen.  Bu oldukça havalı gözlükler camlarında 5 farklı renk seçeneği ile geliyor.

Kemik iletimi sağlayan kulaklığı stil bir güneş gözlüğü ile birleştirmek oldukça akıllıca ve kullanım konusunda şüpheleri olabilecek kitlenin bile dikkatini çekecek kadar ilginç görünüyor. Teknoloji severler için söz konusu güneş gözlüğü bu yazın hitlerinden olmaya aday görünüyor.

 

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın