Yollardaki elektrikli araç sayısı her geçen gün hızlı bir şekilde artıyor. Elektrikli araç denilince bu aralar akla ilk olarak Tesla gelse de Volkswagen’in de bu alanda çok ciddi çalışmaları bulunuyor. Öyle ki, Volkswagen, Tesla ile ciddi bir rekabete girmeyi hedefliyor.

Volkswagen Yönetim Kurulu Başkanı Herbert Diess, geçtiğimiz pazar günü gerçekleşen bir basın toplantısında şirketin bu alandaki hedefleriyle ilgili çok net bir mesaj verdi:  “Tesla’nın yapabileceği her şeyi gölgede bırakabiliriz.

Herbert Diess, yaptığı açıklamada Tesla’nın yüksek fiyat segmentinde araçlar ürettiğini, ancak daha uygun fiyatlı araçları piyasa sürmek için de adımlar attığını vurgularken Volkswagen olarak hedeflerinin, yeni mimarilerinin de yardımıyla Tesla’yı durdurmak olduğunu ifade etti.

Alman otomotiv devi, şu zamana kadar hatchback, minibüs ve crossover sınıfında olan üç farklı konsept elektrikli aracını duyurdu. Bu araçların hepsi, şirketin MEB adını verdiği esnek elektrikli araç platformunu temel alıyorlar. Volkswagen, 2025 yılı itibarıyla 1 milyon araçlık üretim hızına ulaşmayı hedefliyor.

Bu arada geçtiğimiz haftalarda Tesla, bazı Model X ve Model S model araçlardaki elektrikli park frenlerinin çalışmaması nedeniyle 53.000 aracını geri çağırdığını açıklamıştı. Bununla ilgili haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 YORUM

Bir Cevap Yazın